سلامت و زیبایی

بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی کدام است؟

بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی

صورت، جلوی دیدترین اندام هر فرد است که می تواند بقیه را جذب خود کند. بی شک لک باعث می شود زیبایی صورت کاهش پیدا کند. ما در اینجا بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی را به شما معرفی می کنیم تا از شر لک های چهره خود خلاص شوید و چهره ای زیباتر پیدا کنید. بهتر است اول دلیل ایجاد لک بر روی صورت سپس نحوه استفاده صحیح از بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی را یاد بگیرید.

هر چه جوش های حاصل از حساسیت و چربی، آسیب ناشی از نور خورشید یا یک بیماری پوستی بیشتر باشد، لکه های تیره و هایپرپیگمانتاسیون بیشتری روی پوست رخ می دهد. لک روی صورت می تواند آزاردهنده باشد و همچنین می تواند اعتماد به نفس افراد را کاهش دهد و به همین دلیل است که بسیاری از افراد به سراغ بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی می روند تا در عکس ها بهتر دیده شوند و هنگام برخورد با دیگران اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.

دلیل به وجود آمدن لک روی صورت

دلیل به وجود آمدن لک روی چهره میزان ملانین تولید شده در پوست صورت است. لک ها معمولا در پوست های روشن، بهتر دیده می شود. لک های پوستی زمانی ایجاد می شوند که پوست در معرض اشعه های مضر خورشید قرار می گیرد و این اشعه ها پوست را در برابر مسائلی مانند ناهمواری پوست و التهاب آسیب پذیر می کند.

برخی فکر می کنند که لک های روی صورت، چهره آن ها را زیباتر می کند، در حالی که برخی نمی خواهند روی صورت خود لک ببینند. بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی پوست را روشن می کند ولک ها را می پوشاند و تا حدی از بین می برد. استفاده منظم از بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی می تواند رنگ پوست شما را یکدست کند و لک های پوست را پنهان کند.

فرقی نمی‌کند با یک لک تیره به جا مانده، لکه‌هایی که نشان‌دهنده آسیب ناشی از نور خورشید است یا ملاسمای ناشی از هورمون، سر و کار دارید، این تغییرات ناخواسته در پوست همه زیر چتر هیپرپیگمانتاسیون و لک پوستی قرار می‌گیرند. این نوع تغییر رنگ که توسط سلول‌های مسئول رنگ پوست، ملانوسیت‌ها، رسوب رنگدانه اضافی در سطوح عمیق‌تر پوست ایجاد می‌شود، می‌تواند برای کسانی که برای داشتن پوستی صاف و یکدست تلاش می‌کنند بسیار آزار بخش باشد به خصوص که بهبود آن دشوار است.

پوست صورت از لحاظ رنگ و ملانین غنی‌تر از سایر پوست های بدن است. کرم ضد آفتاب بیشتر از آن که فقط محافظت کند، در درمان هایپرپیگمانتاسیون و لک ها تاثیر دارد. ضد آفتاب هایی که حاوی اکسید آهن و رنگ هستند، محافظت بهتری در برابر نور مرئی ارائه می کنند.

لکه‌های تیره ای که در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید، ژنتیک، هورمون‌ها و التهاب رخ می دهند را لک یا هایپرپیگمانتاسیون می گویند. لک ها می‌توانند روی صورت، دست‌ها و … ظاهر شوند. . به جای پوشاندن آنها با کانسیلر، به دنبال بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی باشید که می تواند به محو شدن هایپرپیگمانتاسیون روی پوست برای همیشه کمک کند.

بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی برای روشن کردن و کاهش هایپرپیگمانتاسیون پوست ناشی از آکنه، آسیب نور خورشید یا رنگ پوست ناهموار استفاده می شود. آنها با مهار آنزیم تیروزیناز، که مسئول تولید ملانین در پوست است، عمل می‌کنند و همچنین ممکن است سرعت تجدید سلول‌های پوست را افزایش دهند و پوست را از شر سلول‌های مرده و آسیب‌دیده سریع‌تر خلاص کنند و راه را برای شادابی پوست باز کنند.

بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی

ویژگی های لک پوستی

  1. لک ها در افراد با رنگ پوست کم رنگ تر رایج تر هستند.

لک ها روی پوست شما به دلیل وجود فئوملانین تشکیل می شوند. فئوملانین نوع خاصی از ملانین است که هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب تیره می شود. فئو ملانین در افرادی که رنگ پوست روشن تری دارند بیشتر است.

  1. فقط نور خورشید باعث لک پوستی می شود.

لامپ ها نمی توانند تولید فئوملانین را تحریک کنند و باعث ایجاد لک شوند. این لکه‌های تیره کوچک فقط زمانی ظاهر می‌شوند که زیر نور خورشید باشید. بنابراین اگر برای مدت طولانی بیرون نبوده اید یا همیشه از ضد آفتاب استفاده می کنید، به احتمال زیاد لک پوستی نخواهید داشت.

  1. پوست حاوی لک بسیار حساس است

در افرادی که روی پوست خود لک دارند حساسیت بیشتری نسبت به اشعه ماوراء بنفش وجود دارد. توصیه می شود که اگر به راحتی روی پوست شما لک ایجاد می شود، لباس مناسب بپوشید، از ضد آفتاب استفاده کنید یا قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید را محدود کنید.

بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی

چگونه از شر لک ها خلاص شویم؟

از گذشته تا حال چندین روش از جمله استفاده از سفید کننده و همچنین پوشاندن کک و مک با آرایش غلیظ امتحان شده است. اما هیچ کدام نتوانسته مردم را راضی کند.

ممکن است بخواهید از بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی  استفاده کنید. ممکن است مانند لایه برداری شیمیایی پوست و درمان های لیزری راه حل سریعی نباشد، اما راه حلی ساده تر هستند. بهتر است حدود دو هفته یا بیشتر انتظار داشته باشید تا تفاوت را مشاهده کنید. بهترین ویژگی بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی  در مقایسه با لایه بردار و لیزر ها این است که حساسیت کمتری دارد. برخلاف درمان های لیزری و لایه برداری شیمیایی، به زمانی برای استراحت بعد از استفاده نیاز نیست.

تاثیر ضد آفتاب بر لک

در حالی که بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی می‌توانند به محو شدن پوست ناهموار و لک ها کمک کنند، متخصصان توصیه می‌کنند برای محافظت از پوست، بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی خود را با کرم ضد آفتاب حاوی حداقل SPF 30 استفاده کنید. کرم ضد آفتاب اولین و مهمترین قدم در بهبود هایپرپیگمانتاسیون و لک است. کرم ضد آفتاب در محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر UVA/UVB و همچنین نور مرئی که باعث ایجاد هیپرپیگمانتاسیون و لک پوست می شود بسیار مهم است.

کرم ضد آفتاب بریلی یکی از بهترین کرم های ضد آفتاب عرضه شده به بازار است که در روند بهبودی پوستی تاثیر زیادی دارد این محصول به سبب ترکیبات قوی و انتی اکسیدان های متنوع مناسب انواع پوست است. این کرم فقط ضد آفتاب نیست استفاده از این محصول سبب مرطوب شدن و کنترل چربی پوست نیز می شود.

چگونه لک ها را از بین ببریم

یکی از موفق ترین راه های خلاص شدن از شر این لکه های تیره استفاده بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی است. محصولات مختلف ضد لک دارای ترکیبات متفاوتی هستند.

با این حال، موثرترین و بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی حاوی اجزایی مانند آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسی اسید، هیدروکینون، رتینوئیدها، آنتی اکسیدان ها و ویتامین A هستند. بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی اگر حاوی ویتامین های B3، C و E همراه با نیاسینامید باشند، معمولا بهترین عملکرد را دارد.

بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی

بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی کدام است؟

بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی از ترکیب قدرتمندی از مواد فعال مانند ویتامین C، نیاسین امید و اسید کوجیک برای روشن کردن پوست استفاده می کنند. یکی از قوی‌ترین روشن‌کننده‌ها هیدروکینون است که  به استاندارد طلایی  در اصلاح لکه‌های تیره مشهور است. و برای انواع پوست های حساس یا مختلط که با هایپرپیگمانتاسیون، آکنه و روزاسه سروکار دارند، بهتر است که  بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی حاوی هیدروکینون باشد.

وقتی نوبت به انتخاب بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی می رسد باید به چند فاکتور توجه شود تا بهترین نتیجه را گرفت و کمترین حساسیت روی پوست ایجاد شود.

بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی باید از نظر ترکیبات بسیار طبیعی و ارگانیک باشد. فرمولاسیون باید بدون افزودنی های مضر باشد تا در عین بهترین تاثیر بر روی لک ها پوستی حساسیتی روی پوست ایجاد نکند. بهتر است قبل از انتخاب کرم ضد لک، ترکیبات موجود در بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی را بشناسیم و کرم خود را با توجه به نیاز های پوستی خود انتخاب کنیم.

نمی توان همه کرم های ضد لک بازار را مورد بررسی قرار داد و بهترین را انتخاب کرد چون تعداد زیادی کرم ضد لک وجود دارد. اما چگونه بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی را پیدا کنیم؟

جادوی بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی در ترکیبات آن نهفته است. بیایید به هر یک  از این ترکیبات نگاه کنیم.

بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی

  • هیدروکسی اسید ها

آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسی اسیدها عوامل لایه برداری عالی هستند. آنها ذرات کهنه، ذرات مرده و کدر پوست را از بین می برند. این ترکیبات با از بین بردن سطح قدیمی، پوستی جوان تر و درخشان تر را به ارمغان می آورند.

  • هیدروکینون

هیدروکینون یکی از ترکیبات موجود در بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی است که از تولید ملانین جلوگیری می کند. هنگامی که پوست با نور خورشید تماس پیدا می کند، پوست شما ملانین را به عنوان بخشی از مکانیسم محافظتی خود تولید می کند. هیدروکینون تولید و رنگدانه های حاصل از برخورد پوست با نور خورشید متوقف می کند. هیدروکینون همچنین پوست را سفید می کند تا پوستی سفید و یک رنگ داشته باشید.

مانند هر محصولی که روی پوست استفاده می‌شود بهتر است ابتدا آزمایش نقطه‌ای هیدروکینون را انجام دهید، هیدروکینون می‌تواند باعث خشکی، قرمزی و سوزش شود که ممکن است نشان دهنده واکنش آلرژیک به  این ماده باشد. یکی دیگر از عوارض جانبی بالقوه “شبح” است که روشن شدن ناخواسته پوست در خارج از ناحیه مورد نظر است. برای جلوگیری از این امر، هیدروکینون را به مقدار کم در مرکز لک ها بمالید.

  • رتینول یا ویتامین A

یکی دیگر از ترکیباتی که در بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی به کار می رود رتینول است. در این نوع رتینول،ویتامین A باعث افزایش گردش سلولی می شود. هایپرپیگمانتاسیون نیز با این ماده از بین می رود. به علاوه، همچنین  رتینول می تواند استحکام پوست شما را بهبود بخشد و خطوط و چین و چروک های ریز و کوچک را نیز از بین ببرد.

  • نیاسین امید و ویتامین C

نیاسین امید و ویتامین C از دیگر ترکیبات موجود در بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی است. این دو ماده دست در دست هم از تشکیل رنگدانه ها جلوگیری می کنند. ویتامین C، به ویژه، می تواند تغییر رنگ پوست را محو کند، بنابراین با مصرف نیاسین امید و ویتامین C می توانید رنگ پوستی یکنواخت داشته باشید.

ویتامین C را می توان به عنوان یک آنتی اکسیدان موضعی نیز استفاده کرد که به جلوگیری از آسیب اکسیداتیو رادیکال های آزاد به پوست کمک می کند (که می تواند مانع از ایجاد چین و چروک و کدر شدن چهره شود). ویتامینC  همچنین فرآیندهای آنزیمی تولید ملانین در پوست را مهار می کند، بنابراین می تواند به کاهش رنگ تیره پوست کمک کند. یکی دیگر از مزایای ویتامین C این است که فقط نواحی را که از لحاظ رنگدانه مشکل دارند را هدف قرار می دهد، نه بقیه پوست شما را.

  • اسید کوجیک

از دیگر ترکیباتی که در بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی یافت می شود  اسید کوجیک است. اسید کوجیک (که از قارچ یا برنج تخمیر شده به دست می آید) معمولاً در روشن کننده های پوست استفاده می شود و برای حداکثر نتیجه بهتر است همراه با هیدروکینون استفاده شود.

خطری که معمولاً با اسید کوجیک موضعی مرتبط است، درماتیت آلرژیک است و به همین دلیل است که اسید کوجیک در بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی در غلظت های نسبتاً کم یافت می شود. کسانی که پوست حساسی دارند باید فقط در طول شب دوزهای کوچک از اسید کوجیک را مصرف کنند زیرا مصرف دوز بالای اسید کوجیک می تواند باعث التهاب و تحریک پوست شود. همچنین، انتظار نتایج سریع را نداشته باشید ممکن است چندین ماه طول بکشد تا شاهد بهبود هایپرپیگمانتاسیون و لک  با استفاده از اسید کوجیک موضعی باشیم.

اسید کوجیک این ترکیب خواصی مشابه هیدروکینون، نیاسین امید و ویتامین C دارد. تشکیل رنگدانه هایی که باعث لک می شوند را متوقف می کند.

  • سویا

عصاره سویا از دیگر ترکیبات بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی، که از گیاه سویا به دست می آید، به روشن شدن پوست کمک می کند. به همین دلیل است که آن را در هزاران محصول روشن کننده پوست پیدا خواهید کرد. سویا به عنوان یک درمان لکه های تیره عمل می کند و از ورود ملانین به لایه بالایی پوست جلوگیری می کند

  • اسید آزلائیک

این ماده کمتر شناخته شده هم می تواند در بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی به کار رود. اسید آزلائیک یک عصاره طبیعی از جو، گندم یا چاودار است که در تولید رنگدانه های غیر طبیعی اختلال ایجاد می کند. دارای خواص ضد باکتریایی است که می تواند به از بین بردن آکنه و زخم هایی که جوش ها به جای می گذارند کمک کند.

بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی

چند نکته در انتخاب بهترین کرم ضد لک ایرانی و خارجی

برای افرادی که رنگ پوست تیره‌تری دارند، دانستن مواد خاصی که می‌توانند میزان رنگدانه کلی شما را تغییر دهند ضروری است و بنابراین باید از مصرف آنها اجتناب شود.

بهتر از محصولات حاوی هیدروکینون دوری کنید، هیدروکینون یک ماده روشن کننده پوست است که تولید ملانین در پوست را کند می کند. این ماده باعث ایجاد چیزی به نام “اثر هاله” می شود، جایی که یک حلقه سفید در اطراف ناحیه ای که شما درمان می کنید به جا می گذارد. همچنین می تواند ظاهری خاکستری به پوست بدهد و ظاهری ناسالم به پوست بدهد.

مواظب محصولاتی باشید که حاوی مقادیر بالای TCA یا اسید تری کلرواستیک هستند، ماده‌ای که اغلب در لایه‌برداری‌های موضعی یافت می‌شود، زیرا  اسید تری کلرواستیک می‌تواند باعث ایجاد اسکار و دیسکرومی پس از لایه‌برداری شود.

اگر رنگ پوست تیره‌ دارید، فکر نکنید گزینه‌های محدودی دارید – جایگزین‌های زیادی برای کرم‌های سفیدکننده وجود دارد که به همان اندازه مؤثر هستند.  متخصصان پوست استفاده از مواد روشن کننده ملایم تر روی پوست مانند آنتی اکسیدان ها، رتینوئیدها، نیاسین امید، اسید لاکتیک به همراه مقادیر کم گلیکولیک و اسید کوجیک را توصیه می کند.

0 0 رای ها
امتیاز
اشتراک
اطلاع از
guest
امتیاز
لطفا به محصول امتیاز بدهید
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی دیدگاه ها