سلامت و زیبایی

8 تفاوت کرم و سرم پوست + شیوه مصرف هر کدام

8 تفاوت کرم و سرم پوست + شیوه مصرف هر کدام

در این مطلب تصمیم داریم به معرفی کرم های پوست و ساختار آن ها و سرم های پوستی و ساختارشان اشاره کنیم تا شما بتوانید با فرق کرم و سرم پوست به صورت دقیق آشنا شوید و انتخاب بهتری داشته باشید. با ما همراه باشید.
اگر سری به پیج های اینستاگرامی بیوتی بلاگرها زده باشید یا در اینترنت جملۀ (چگونه می توانم پوستی زیبا و جوان داشته باشم؟) را جستجو کنید با سیل عظیمی از کلمه های جدید روبرو می شوید که ممکن است علاوه بر اینکه ساختار آن ها را نمی دانید با کاربرد آن ها نیز آشنا نباشید. محصولات مراقبتی که امروزه برای پوست وارد بازار شده اند هر کدام سعی می کنند تا ویژگی های محصولات قبل را به صورت بهینه افزایش دهند. کرم ها، روغن ها و سرم ها از پرکاربردترین محصولات مراقبت از پوست هستند که هر کدام به صورت تخصصی در زمینۀ زیبایی و مراقبت از پوست امروزه بیش از جنبۀ زیبایی در زمینۀ مراقبتی فعالیت می کنند.
در این مطلب قرار است شما با ویژگی های کرم و سرم های پوستی به صورت تخصص آشنا شوید تا با فراگیری نکات اولیه بتوانید فرق کرم و سرم پوست را تشخیص دهید. این‌گونه می توانید با توجه به سن و جنس پوست خود بهترین محصولات مراقبت از پوست را برای خود تهیه کنید.

روغن ها، کرم ها و سرم ها همه تنها یک رسالت دارند!
زیبایی، جوانی و شفافیت را به پوست شما بازگردانند تا شما با دیدن تصویر خود در آیینه زیباترین صورت را ببینید.

آنچه در این مطلب می خوانید: نمایش

کرم های پوستی

بهترین برندهای مراقبت از پوست

کرم ها زیر مجموعه ای از پمادها هستند که به صورت موضعی و روی پوست تنها قابل مصرف می باشند. کرم ها نسبت به لوسین های پوستی گرانروی کمتری دارند و معمولاً در دو دستۀ کلی جای می گیرند.
دسته اول: روغن در آب هستند که در این دسته قطرات روغن به صورت پراکنده شده در فاز آب قرار دارند.
دسته دوم: آب در روغن هستند که در این دسته قطراتی از آب در فاز روغن قرار دارند.
ساختار کرم های پوستی به این‌گونه است که ترکیبی از آب، روغن، مواد امولسیون کننده و مواد مورد نیاز برای خاصیت خاص کرم به صورت جامد و نیمه تشکیل می شوند. کرم ها به صورت لایه ای نازک روی سطح پوست قرار می گیرند و به این صورت اجرا کنندۀ وظیفۀ اصلی خود که آب‌رسانی و محافظت از پوست است را احیاء می کنند. کرم ها توانایی این را دارند که به پوست کمک کنند تا رطوبت خود را از دست ندهد و رطوبت مورد نیازش را به دست آورد. کرم ها وظایف خود را به وسیلۀ لایۀ نازکی که روی پوست قرار می گیرند انجام می دهند و می توانند از پوست در مقابل عوامل محیطی مضر و آسیب رسان مانند نور خورشید، هوا، باد، سرما و گرما محافظت کنند. پوستی که به وسیلۀ کرم ها رطوبت، شادابی و جوانی خود را حفظ کند بسیار زیباتر به نظر می رسد.
اما دسته پرکاربرد دیگر از محصولات مراقبت از پوست سرم ها هستند. با ما همراه باشید تا با فرق کرم و سرم پوست آشنا شوید.

پر فروش ترین ماسک های کاسه ای صورت

سرم های پوستی

8 تفاوت کرم و سرم پوست + شیوه مصرف هر کدام 8 تفاوت کرم و سرم پوست + شیوه مصرف هر کدام

اگر برای اولین بار است که با کلمۀ سرم پوست آشنا می شوید حتماً این پرسش ها برایتان ایجاد می شود که سرم پوست چیست؟ سرم پوست چه فوایدی دارد؟ عوارض سرم پوست چیست؟ در این قسمت از مطلب قرار است تا با صفر تا صد سرم های پوستی که هدف اصلی آن ها محافظت از پوست است آشنا شوید.
سرم ها فرآورده های دارویی مایع بسیار غلیظی هستند که به صورت شفاف و چند منظوره طراحی شده اند. هدف اصلی سرم ها برطرف کردن عارضه های پوستی گوناگون است. جنس سرم های پوستی ریز مولکول است. در نتیجه سرم ها می توانند به عمق سلول های پوست نفوذ کنند و تأثیر فوق العادۀ خود روی سلول های پوستی آن ها را وادار به احیا و جوان‌سازی کنند. هرچند سرم ها بسیار غلیظ هستند اما بافت آن ها فوق العاده سبک بوده و جذب بسیار سریع و بالایی دارند. سرم ها به قوی ترین محصولات مراقبتی بدون نسخه معروف هستند که با توجه به عوارض پوستی گوناگون هرکس می تواند محصول مورد نظر خود را تهیه کند.
سرم ها در دسته های بسیار گوناگونی جای داده می شوند. سرم های تقویت کننده، سرم های ضد چین و چروک، سرم های مرطوب کننده، سرم های ضد لک و سرم های آب‌رسان. البته سرم های تخصصی دیگری نیز موجود هستند که به علت کمیاب بودن کمتر مورد استقبال قرار گرفته اند و برخی نیز برای بیماری های پوستی خیلی خاص مورد استفاده قرار می گیرند.
سرم ها معمولاً به طور جداگانه برای پوست های چرب و خشک مورد استفاده هستند. کسانی که جنس پوست آن ها چرب است باید از سرم هایی که بر پایۀ آب هستند استفاده کنند. این سرم ها برای پوست های چرب بسیار ایده آل می باشند. افرادی که جنس پوست آن ها خشک است می توانند از سرم های پوستی مرطوب کننده و چند لایه استفاده کنند.
سرم ها از نظر بافت و جنس بسیار غلیظ هستند و برای هر بار مصرف سرم تنها به یک یا دو قطره سرم نیاز است تا تمام سطح پوست صورت را پوشش دهد. اگر بیشتر از این مقدار استفاده شود خاصیت چسبندگی ایجاد می شود.

8 تفاوت کرم و سرم پوست + شیوه مصرف هر کدام 8 تفاوت کرم و سرم پوست + شیوه مصرف هر کدامانواع سرم های پوست

 

کرم بهتر است یا سرم پوستی؟

تا این قسمت از این مقاله به صورت جداگانه و تخصصی با ویژگی های کرم ها و سرم های پوستی آشنا شدید. حال برویم سراغ اینکه فرق کرم و سرم پوست چیست و کدام بهتر است؟

  1. اولین فرق کرم و سرم پوست این است که سرم ها برخلاف کرم ها بسیار سبک هستند و به دلیل ساختار ریز مولکولی که دارند می توانند به صورت عمیق به لایه های پوست نفوذ کنند و بسیار سریع تر به درمان عارضه های پوستی مانند قرمزی یا جای جوش بپردازند.
  2. از نکات بارز در فرق کرم و سرم پوست این است که سرم ها برای پوست افرادی که چرب است بسیار گزینۀ مناسبی هستند. سرم ها باعث بسته شدت منافذ پوست افراد چرب نمی شود و یک محصول ایده آل برای این افراد است.
  3. فرق کرم و سرم پوست در خاصیت تقویت کنندگی این دو محصول است. سرم ها به دلیل ساختار فوق حرفه ای و فشرده ای که دارد برای تقویت پوست گزینۀ بسیار مناسب تری است. مثلاً کسی که تصمیم دارد برای روشن کردن لک های پوستی خود از یک محصول درمانی استفاده کند، سرم ویتامین C در مقایسه با کرم ویتامین C اثر بخشی محسوس تر و سریع تری دارد.
  4. از نکات مهم در فرق کرم و سرم پوست این است که سرم ها به دلیل ساختاری که دارند که ممکن است بر روی پوست افرادی که خیلی حساس هستند باعث پوسته پوسته شدن شوند و این مورد از مهم ترین عوارض سرم صورت است در حالی که کرم ها چون ساختار ملایم تری دارند اگر متناسب با نوع پوست انتخاب شوند کمتر این عوارض در آن ها مشاهده می شود.
  5. از نکات بسیار مهمی که می توان به عنوان فرق کرم و سرم پوست به آن اشاره کرد خاصیت محافظت کنندگی از پوست در مقابل نور خورشید است. سرم ها متأسفانه فاقد spf هستند تا از پوست در برابر نور خورشید محافظت کنند. اما کرم ها علاوه بر اینکه به صورت تخصصی شامل دسته ای به نام کرم های ضد آفتاب هستند در سایر کرم ها نیز می توان مقداری spf را مشاهده کرد. یکی از مهم ترین راه هایی که می توان به وسیلۀ آن از پوست مراقبت کرد، محافظت از پوست در مقابل نور خورشید است. تفاوتی ندارد روزهای داغ تابستانی باشد یا روزهای زمستان. در هر ساعتی از طول روز که قصد دارید از منزل خارج شوید و ساعاتی را در مقابل نور خورشید باشید باید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
  6. فرق کرم و سرم پوست از نظر هزینه نیز بسیار تفاوت مشهودی است. سرم ها نسبت به کرم ها بسیار گران تر هستند. سرم ها با وجود اینکه حجم بسیار کمتری دارند اما قیمتشان نسبت به کرم ها بسیار بیشتر است. اما نکتۀ مهم این است که در استفاده از کرم ها باید به مقدار بسیار بیشتری از کرم از استفاده کرد تا تمام سطح پوست را پوشش دهد اما در استفاده از سرم یک تا دو قطره برای هر بار استفاده کافی است.
  7. سرم ها معمولاً در ساختار خود حاوی موادی از جمله آنتی اکسید، رتینوئید، اسیدهای آلفا هیدروکسی و پپتیدها هستند که جزء مواد اولیه و ریز مولکول های بسیار گران هستند. اما در ساختار کرم ها به صورت مشترک از آب، روغن و مواد امولسیون کننده این استفاده می شود و بر اساس خاصیت مورد نظر هر کرم مواد بازسازی و تقویتی بسیار کمتری نیز افزوده می شود.
  8. اگر بخواهید از نظر نوع مصرف به فرق کرم و سرم پوست اشاره کنیم لازم است بگوییم که کرم ها در طول روز و در شرایط گوناگون می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. مثلاً صبح برای بیرون رفتن از منزل می توان از کرم ضد آفتاب استفاده کرد و در محیط های دوستانه و مهمانی از کرم پودرها و کرم های آرایشی اما در رابطه با اینکه چگونه از سرم پوست استفاده کنیم، سرم ها چون به ظاهر پوست حالت چربی می دهند معمولاً در روتین شب و پس از مراحل شست و شو و تونر صورت مورد استفاده قرار می گیرند تا اثربخشی کافی خود را داشته باشند.

آشنایی با فرق کرم و سرم پوست می تواند به شما کمک کند تا بتوانید بهترین محصول مراقبتی و درمانی را با توجه به عوارض پوستی خود انتخاب کنید.

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم تا به معرفی دو دستۀ مهم و بسیار پرکاربرد در محصولات درمانی و مراقبتی پوست اشاره کنیم. کرم ها و سرم ها هر کدام دارای ساختار و بافت مخصوص به خود هستند که تفاوت های بسیار بارزی در چگونگی مصرف و میزان اثربخشی دارند. اگر تصمیم گرفته اید مراقبت از پوست خود را به عنوان یکی از مهم ترین برنامه های روزانه قرار دهید فراموش نکنید که قبل از هرکاری لازم است تا به صورت دقیق با جنس پوست خود آشنا شوید تا بتوانید محصولات تخصصی مورد نیاز برای روتین روزانه وشبانۀ خود را فراهم کنید.
اگر می خواهید پوستی زیبا و شفاف و جوان داشته باشید باید از پوستتان مراقبت کنید و آن را دوست داشته باشید.

0 0 رای ها
امتیاز
اشتراک
اطلاع از
guest
امتیاز
لطفا به محصول امتیاز بدهید
2 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی دیدگاه ها