سلامت و زیبایی

8 سبک‌ مختلف آرایشی که باید بشناسید

سبک‌های آرایشی

دامنه آرایش بسیار گسترده و پیچیده است. به راحتی می‌توان همه را فریب داد. فرض بر این است که آرایش خوب گران است و حتما یا باید آرایشگر متخصص این کار رو انجام دهد یا خودمان دانش آن را داشته باشیم. اما واقعیت کمی متفاوت‌تر از آن است که می‌اندیشید. با دانستن تنها چند ترفند ساده‌ی آرایش نه تنها می‌توانید خودتان آرایش کنید، بلکه مهمتر از آن، به شما کمک می کند زیبایی بی‌بدیلی داشته باشید.

هنر آرایش دوباره احیا شده است و امروزه از آن به عنوان روشی برای تقویت کردن زیبایی‌های چهره یاد می‌شود. این هنر امروزه با روشی برای پنهان کردن زیبایی طبیعی چهره بسیار تفاوت دارد. به نظر می‌رسد آگاهی از انواع مختلف آرایش برای دستیابی به  هدف – یعنی افزایش ویژگی‌های طبیعی و زیبایی فرد- می‌تواند بسیار مفید باشد. برخلاف تصور عمومی، آرایش چیزی نیست که ظاهر فرد را پنهان کرده و تغییر دهد. در واقع از انواع مختلف آرایش برای برجسته سازی زیبایی واقعی فرد استفاده می‌شود.

با تغییر سبک آرایش زنان، و تبدیل آن  به بخشی از زندگی روزمره، صنایع آرایشی و بهداشتی شاهد رونقی روزافزون بوده‌اند. مارک‌های جدید هر روز عرضه می‌شوند. این برندها تضمین می‌کنند که می‌توانید با استفاده از این برندها، نتایج بهتری را به دست می‌آورید.

لوازم آرایشی مختلفی وجود دارد که با استفاده‌ی همزمان با یکدیگر، ظاهر آرایش کاملی ایجاد می‌کنند. اما این فقط لوازم آرایشی نیست که اهمیت دارد، آنچه مهم‌تر است، سبک و تکنیک است که اهمیت دارد.

شما می‌توانید از محصولات مشابهی استفاده کنید، اما با کمک تکنیک‌های مختلف، انواع مختلفی از آرایش را به نمایش بگذارید. همچنین، یادگیری برخی از ترفندهای آرایشی نیز به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

شاید کمی سردرگم شده باشید،  اما آرایشگران حرفه‌ای می‌توانند به سبک‌های مختلفی آرایش کنند. انتخاب نوع سکب آرایش، بسته به آن‌چیزی است که شما نیاز دارید، چه نتیجه‌ای می‌خواهید بدست آورید، یا حتی می‌تواند وابسته به  موقعیتی باشد که برای آن آرایش می‌کنید. نوع پوست  و شخصیت شما نیز می‌تواند دخیل باشد.

سبک‌های مختلف آرایش

هیچ کس حتی تصورش را هم نمی‌کرد روزی برسد که تنها با تعییر سایه بتوان سبک آرایش را عوض کرد. اکنون وقت آن است که با این سبک‌های‌مختلف آرایشی آشنا شویم.

آرایش HD

آرایش HD که مخفف کلمه‌ی  High Definition  است، همان آرایشی است که در برنامه‌های تلویزیونی بیشتر شاهدش هستیم. دوربین‌های دقیق می‌توانند به راحتی تک تک خط‌های صورت   چین و چروک‌ها را ضبط کنند و به بینندگان نشان دهند. فرقی ندارد این آرایش‌ها طبیعی باشد، یا توسط لایه‌های آرایش ایجاد شده باشد.

آرایش HD روشی است که در آن با کمک گرفتن از آرایش محض،  خطوط و چین‌های صورت پنهان می‌شود. حسن این روش در این است که حتی پس از ساعت‌ها نیز تازگی اولیه‌ی خود را حفظ‌می‌نماید و به مرور زمان خراب نمی‌شود.

بنابراین، باعث می‌شود پوست ساعت‌ها با هم بی‌عیب و نقص و آماده به نظر برسد. بهترین قسمت در مورد آرایش HD این است که احساس سنگینی بر روی پوست ایجاد نمی‌کند و باعث می‌شود چه در دوربین و چه در خارج از دوربین کاملا طبیعی به نظر برسید. این آرایش ساعت‌ها پوست شما را جوان و درخشان نگه می‌دارد.

آرایش HD

آرایش ایر براش

آرایش Airbrush، دقیقا مناسب‌ترین نامی است‌که برای این سبک از آرایش انتخاب کرده‌اند. در این روش از آرایش به جای استفاده از ابزارهای سنتی، از ایربراش‌ها برای آرایش استفاده می‌شود. در این سبک از آرایش، ممکن است کمی احساس سنگینی کنید. این سنگینی زمانی بیشتر احساس می‌شود که هوا کمی مرطوب باشد. با این‌حال مطمئن باشید که ساعت‌ها این آرایش بر روی صورتتان باقی خواهد ماند.

در این سبک از آرایش، با استفاده از برس‌ها، لایه‌ای بر ری صورت شما ایجاد می‌شود که تمام عیوب صورت را می‌پوشند و زیبایی‌های چهره را دو برابر می‌کند.

برس‌های آرایشی، انواع مختلفی دارند که می‌توانند تفاوت را در نتیجه‌ی نهایی ایجاد کنند. آرایشگران از  برس‌های گسترده و پهن برای گونه‌ها و از برس‌های نازک و تیز برای چشم‌ها استفاده می‌کند.

آرایش Airbrush احتمالاً بی نقص‌ترین و روان‌ترین شکل را در بین انواع مختلف ظاهر آرایش دارد. در این نوع از آرایش لکه‌ها ، لکه‌های تیره یا ایرادات صورت کاملاً پوشش داده می‌شود. همه‌ی این روش‌ها بدون این است که ظاهری غیر طبیعی یا ظاهری مصنوعی  داشته باشید.

آرایش ایر براش

آرایش مات

از بین انواع مختلف آرایش‌ها، آرایش مات یکی از محبوب‌ترین سبک‌های آرایش است. این سبک این خاصیت را دارد که هم به عنوان آرایش روزانه و هم برای مراسم‌های مختلفی بر روی صورتتان اعمال شود. ظاهر آرایش مات به شما این امکان را می‌دهد که بدون از بین بردن ظاهر طبیعی صورت‌، رنگ‌ها‌ی کم‌رنگ و رنگ‌های پررنگ را تجربه کنید.

نگران‌نباشید. حتی رنگ‌های پررنگ نیز در این سبک ظریف هستند و برای همه انواع آب و هوا نیز مناسب است. این سبک ظاهری آرایشی عالی برای انواع مناسبت‌ها و برای همه اوقات روز به حساب می‌آید. این نوع آرایش اصلا سنگین نیست. بلکه برعکس سبک است و به پوست شما اجازه می‌دهد نفس بکشد. این ویژگی، در عین  پررنگ بودن است که حذتبیت این سبک را بسیار زیاد می‌کند. آرایش مات در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها وجود دارد که به بسیاری از چهره‌ها امکان ایجاد ظاهری خیره کننده را می دهد.

آرایش مات

آرایش مواد معدنی

در آرایش مواد معدنی از مواد آرایشی فاقد مواد شیمیایی استفاده می‌شود که به پوست آسیب نمی‌رساند. مواد آرایشی می‌تواند زبر و غیر استاندارد و البته خشن باشد و به پوست آسیب برساند. این آسیب بیشتر متوجه کسانی است که نوع پوست حساس دارند.

آرایش مواد معدنی اغلب توسط متخصصان پوست  و پس از انجام درمان‌های خاص برای بهبود پوست توصیه می‌شود. با این حال، با محبوبیت روزافزون برای آرایش مواد معدنی، بهتر است بدانید که گزینه‌ها و امکانات این سبک نیز  مانند سایر انواع آرایش است. آرایش مواد معدنی هیچ آسیبی به پوست نمی‌رساند. این سبک از لوازم آرایشی بدون مواد شیمیایی استفاده می‌کند که به زیبایی سایر انواع آرایش است. نگران نباید بود. با این سبک آرایش، زیبا می‌شوید بدون آنکه سلامتی پوست به خطر بیفتد.

آرایش مینیمال و طبیعی

همه آرایش چشمگیر، جسورانه و بسیار زننده را دوست ندارند. به خصوص اگر قرار باشد در مناسبتی خاص آرایش کنند.

به همین دلیل است  که ظاهر طبیعی آرایش را انتخاب می‌کنند. از پایه سبک در این سبک استفاده می‌شود تا زیرسازی یکدستی را با رنگی ملایم ایجاد کنند. سپس با رنگ‌های ظریف برای برجسته سازی ویژگی‌ها استفاده می کنند. این امر باعث می‌شود که ظاهر هر فردی زیبا و جذاب و البته بسبار ظریف و ملایم به نظر برسد. گونه‌ها در این ارایش صورتی می‌شوند درست مثل اینکه سرخ می‌شوید.

وقتی می خواهید زیبا به نظر برسید اما آرایشتان مشخص نباشد، این سبک آرایش عالی است.  مزیت این سبک  این است که شما را بی عیب به نظر می‌رساند، در حالی که ویژگی‌های طبیعی خودتان را مخفی نمی‌کند.

آرایش طبیعی

آرایش براق

آرایش براق ، همانطور که از نامش پیداست ،  از لوازم ارایشی براق و پر زرق و برق استفاده می‌شود. این سبک ارایش باعث درخشش شما می‌شود. در هر بخشی از آرایش از این سبک استفاده می‌شود. این سبک شامل سایه‌های متالیک و زرق و برق دار است تا زیبای چشمانتان دو برابر شود.

تکنیک‌های آرایش براق را می‌توان در تمام قسمت‌های صورت، گردن، شانه‌ها و استخوان‌های گردن حتی اعمال کرد تا ویژگی‌های ظاهری شما برجسته شود.

این سبک جلوه‌ای جادویی به هر لباس و مناسبتی که بخواهید خواهد داد. آرایش براق می‌تواند نگاه فرد را از ساده به خیره کننده کاملاً تغییر دهد. سبک براق درخششی اضافی است تا باعث درخشش و برجستگی شما شود. برای موارد خاص بسیار عالی است.

آرایش اسموکی در ایجاد ظاهری قدرتمند و سکسی با چشمان تیره و لب های پررنگ بسیار کاربرد دارد. تمرکز اصلی این سبک، آرایش چشم است. از سایه‌های سیاه و خاکستری برای ایجاد جلوه‌ای دودی و تیره استفاده می‌شود و ممکن است از سایه‌های قهوه‌ای برای ایجاد ظاهری دودی نرم استفاده شود.

مژه‌های مصنوعی که دد این سبک انتخاب می‌شود بسیار بلند است. خط چشم‌ها نیز بلند و اغراق شده هستند تا این سبک را کامل کنند. بسته به موقعیت و زمان روز، آرایشگر ممکن است از رنگ لب پررنگ استفاده کند یا حتی از رز لب اصلا استفاده نکند تا فقط چشم ها را برجسته کند. آرایش دودی نشانی از زنان امروزی دارد که در عین ظرافت و  برازندگی، قدرتمند است. بدون اینکه خیلی مدرن  به نظر برسد از جذابیت فوق العاده حسی برخوردار است

آرایش دودی

آرایش چشم

آرایش چشم مهمترین قسمت آرایش صورت محسوب می‌شود. با انتخاب سایه چشم مناسب ، انتخاب درست خط چشم ، سرمه و ریمل، مژه و ابرو زیبا ترین آرایش چشم را می توان بدست آورد. چشم‌ها می‌توانند شخصیت فرد را برجسته کرده و او را زیباتر نشان دهند و به همین دلیل مهم است که چشم خود را آرایش کنید برازنده و زیبا

آرایش صورت

انتخاب آرایش مناسب برای صورت در مناسبت‌ها می‌تواند برای شما کمی دلهره آور باشد. حتی اینواسترس و اضطراب می‌تواند بیش از آنچه تصور می‌شود باشد.

کیت آرایشی شما باید شامل محصولاتی باشد که متناسب با رنگ پوست و نوع پوست شما است. به عنوان مثال- سایه‌های مختلفی برای انتخاب پایه وجود دارد که می‌تواند رنگ پوست شما را کاملا تعریف کند. بعلاوه ، این محصول نباید هیچگونه حساسیتی روی پوست شما ایجاد کند. بنابراین ، به شما توصیه می‌کنیم قبل از نهایی کردن  آرایش خود یک بار آن را امتحان کنید و آرایشی نمایشی داشته باشید.

آرایش صورت

برندهای لوازم آرایشی

برندهای آرایشی  بخشی مهم از سبک آرایشی شما رد تشکیل می‌دهد. فرقی ندارد که عروس هستید یا در عروسی دوست یا اطرافیانتان شرکت می‌کنید، داشتن کیت آرایشی برای شما ضروری است. مارک‌های مختلفی هستند که عملکرد خوبی دارند. در اینجا برخی موارد ضروری کیت آرایش  که فرد حتما باید داشته باشد آورده شده است.

وقتی صحبت از آرایش می‌شود ، کیفیت تفاوت ایجاد می‌کند. بنابراین ، اگر می خواهید ظاهر شما خوب باشد، در تمام طول روز دوام داشته باشد و روی پوستتان لطیف باشد، باید مراقب باشید از چه محصولی استفاده می کنید. خوشبختانه ، این صنعت لبریز از مارک‌های برتری است که به طور مداوم محصولات با کیفیت و درجه یک را ارائه می‌دهند تا نیازهای زیبایی شما را برآورده کنند. به این بهترین مارک‌های آرایشی پایبند باشید و دیگر هرگز از خرید مجدد آرایش پشیمان نخواهید شد

 • آغازگر
 • کانسیلر
 • پایه
 • پودر جمع و جور / تنظیم کننده
 • ریمل
 • کهل
 • سایه چشم
 • برجسته
 • رژ لب
 • سرخ شدن

اگر انواع مختلف لوازم آرایش را دارید، حتما در  دانستن اینکه کدام یک برای شما مناسب‌تر است به مشکل برخورده‌اید. این امر بیشتر زمانی به چشم می آید که روز مهمی برایتان باشد، مثلا  یک روز ویژه  مانندعروسی خودتان یا یکی از اقوام. شما مانند هر کس دیگری تمایل دارید تا بی‌نقص به نظر برسید، اما به دلیل انتخاب سبک آرایش اشتباه ، همه‌چیز خراب می‌شود. در اینجا چند نکته برای کمک به شما در انتخاب نوع مناسب آرایش برای مراسم‌های مختلف آورده شده است:

 • با یک آرایشگر حرفهای صحبت کنیدکه درک بهتری از نوع پوست شما داشته باشد.
 • بسته به آب و هوا، لباس، نور و زمان مناسب، انواع مختلف آرایش را برای موارد مختلف انتخاب کنید.
 • همیشه خیلی زودتر از روز اصلی یک جلسه آزمایشی داشته باشید.
 • حداقل 2 ماه قبل از مراسم با یک رژیم غذایی سالم ، ورزش و رژیم سالم پوست ، پوست خود را ناز کنید

کلام آخر:

آرایش و برندهای آرایشی، امروزه به یکی از صنایعی تبدیل شده‌اند که هر کسی به آن نیاز دارد‌ از مخصولات مراقبتی گرفته تا محصولات آرایشی، همه به شما کمک می‌کنند تا ظاهری زیباتر، جوان‌تر و شاداب‌تر داشته باشید.

آشنایی و شناخت سبک‌های مختلف آرایشی باعث می‌شود تا بتوانید از هر سبک در زمان منتسب و مکان مناسبی استفاده کنید و بیشتر از هر زمان و هر کس دیگری بدرخشید.

استفاده‌ی بجا از سبک‌های مختلف آرایشی نه تنها به شما زیبایی می‌بخشد بلکه نشان از هوش اجتماعی شما دارد. اگر ندانید کدام سبک مناسب با کدام مکان است نمی‌توانید در نظر افراد دیگر جلوه‌ای را که می‌خواهید داشته باشید.

برایواین امر بهتر است با یک متخصص حرفه‌ای صحبت کنسد و از راهنمایی‌های او بهره ببرید. چنانچه خودتان قادر به اجرای شبک بر روی صورتتان نیستید، از متخصصین این امر کمک بگیرید‌

0 0 رای ها
امتیاز
اشتراک
اطلاع از
guest
امتیاز
لطفا به محصول امتیاز بدهید
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی دیدگاه ها