سلامت و زیبایی

نحوه استفاده از کرم دور چشم+ بهترین کرم دور چشم

نحوه استفاده از کرم دور چشم

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که وقتی به یکی سنتان را می گویید، در جواب می گوید بهتان نمی خورد. دلیل آن چیست؟ چرا صورتتان از سنتان بزرگ تر است؟ برای درمان چین و چروک دور چشم باید چه کاری انجام دهید؟ نحوه استفاده از کرم دور چشم چگونه است؟

وقتی یکی شما را می بیند از روی صورتتان سنتان را حدس می زند( دقیق تر بگوییم از نظر شادابی پوست و چین و چروک)، مردم فکر می کنند کسانی که جوان تر هستند کمتر چین و چروک دور چشم دارند؛ ولی این طور نیست، دلیل ایجاد چین و چروک می تواند ژنتیک و عوامل محیطی باشد. کرم دور چشم یکی از بهترین درمان های چین و چروک و پف زیر چشم است که در ادامه مقاله می خواهیم در مورد به حداکثر رساندن بازدهی آن صحبت کنیم.نحوه استفاده از کرم دور چشم

نحوه استفاده از کرم دور چشم (How to use eye cream)

برای اینکه بهترین نتیجه را از کرم دور چشم بگیرید باید محصول مناسبی را انتخاب کنید؛ ولی از آن مهم تر این است که به شیوه درست از کرم دور چشم استفاده کنید، بهترین راه نحوه استفاده از کرم دور چشم مرحل زیر را دارد:

استفاده از انگشت حلقه

بهتر است برای زدن بهترین کرم دور چشم از انگشت حلقه استفاده کنید چون این انگشت ها بافت نازک تری دارند و نسبت به انگشتان دیگر کمتر روی پوست فشار وارد می کند و از آن جایی که پوست ناحیه دور چشم خیلی حساس است، کمترین فشاری می تواند آن را تحریک کند.

مقدار مناسب

وقتی که مقدار کمی از کرم دور چشم را بزنید بی شک آن نتیجه ای که انتظار دارید را نمی گیرید و در صورت استفاده از مقادیر بالا هم بهترین بازدهی را نمی گیرید چون این کار باعث سنگین شدن پوست دور چشم و به نوعی خفه شدن آن می شود و اجازه تنفس نمی دهد. این باعث می شود پوست دهیدراتاسیون و چرب شود و بافت نازک دور چشم آسیب ببیند.

نام این کرم ها به خودشان است و باید دور چشم زده شوند؛ ولی از زدن این کرم ها نزدیک به خط چشم و مژه خودداری کنید، به زبانی ساداه تر آن را روی استخوان گونه بزنید. وقتی که کرم را در این ناحیه بزنید پوست بهتر و سریع تر می تواند آن را جذب کند؛ ولی اگر نزدیک خط چشم استفاده شود ممکن است که چشم آن را جذب کرده و باعث حساسیت(قرمزی) و حتی سوزش چشم شود.

این کرم ها نامشان به خودشان است و برای نواحی زیر چشم طراحی شده است؛ ولی با احتیاط می توانید آن ها روی نواحی دیگر پوست مثل پلک بالایی و همچنین استخوان ابرو و گوشه های چشم استفاده کرد. برای هر ناحیه به اندازه یک نخود و کمتر کرم دور چشم نیاز است.نحوه استفاده از کرم دور چشم

نحوه پخش کردن کرم دور چشم

از مهم ترین مراحل نحوه استفاده از کرم دور چشم این است که کرم دور چشم را با حرکات ضربه ای و آرام به شکل ملایم روی پوست بزنید. این کار باعث می شود کرم ها زودتر و بهتر جذب شوند و هیچ گونه عوارضی روی پوست ایجاد نکنند. این کرم ها را به صورت نقاط ریز روی پوست دور چشم بزنید تا بهتر پخش شود.

یادتان باشد که هیچ وقت برای پخش کردن این محصولات پوست را نکشید و یا فشار ندهید، چون پوست دور چشم خیلی حساس است و این کارها باعث تحریک و آسیب رساندن به آن می شود. بهتر است با حرکات آهسته انگشتان حلقه به صورت ضربه ای و به آرامی آن را روی پوست بزنید.

شاید با یک بار کشیدن پوست دور چشم هیچ اتفاقی نیفتد؛ ولی این کار در مرور زمان می تواند باعث شل شدگی پوست دور چشم شود و در نتیجه سبب ایجاد چین و چروک در این ناحیه می شود.

هدف استفاده از کرم دور چشم جلوگیری از چین و چروک است اگر هنگام استفاده از این محصول پوست را بکشید، چین و چروک ایجاد می شود و تاثیر این محصول معکوس می شود. برای همین نکشیدن پوست یکی از مهم ترین مراحل نحوه استفاده از  کرم دور چشم است.نحوه استفاده از کرم دور چشم

جذب

بعد از استفاده از کرم زیر چشم چند دقیقه صبر کنید تا جذب شود، اگر عجله دارید و نمی توانید خیلی صبر کنید از کرم های دور چشم با بافت سبک استفاده کنید که زود جذب می شوند. برای اینکه این کرم ها بهتر جذب ود به آرامی آن را روی پوستتان ماساژ دهید و بعد از 2-5 دقیقه آرایش خود را انجام دهید. یادتان نرود که این کرم ها قبل از مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده می شوند.

شیوه استفاده از کرم دور چشم غلتکی

کرم های دور چشم نوع های زیادی ندارند، یکی از مهم ترین و رایج ترین کرم های دور چشم کرم دور چشم رولی است. این محصولات دارای اپلیکاتور هستند که برای ماساژ دور چشم به کار می روند. در نحوه استفاده از کرم دور چشم غلتکی نیز نباید پوست را بکشید چون باعث ایجاد چین و چروک می شود.

این کرم ها به واسطه داشتن سر سرد رولی یا غلتکی که پوست را ماساژ می دهد، دور چشم را تسکین می دهد و آن را خنک می کند. این محصول یکی از درمان های پف زیر چشم است و در کاهش پف صبجگاهی چشم ها تاثیر دارد.

شیوه به کار بردن این محصول مشابه کرم دور چشم معمولی است و تقریبا هیچ فرقی با آن ندارد.نحوه استفاده از کرم دور چشم

در چه سنی کرم دور چشم استفاده کنیم؟

پوست دور چشم به دلیل اینکه نازک و حساس است اولین نشانه ی پیری را نشان می دهد و بیشتر افراد اولین چین و چروک پوستشان را در دور چشمشان مشاهده می کنند، از این رو هر چه زودتر از کرم دور چشم استفاده کنید دیر است. از نظر کارشناسان و متخصصان زیبایی بهتر است از 20 سالگی استفاده از کرم دور چشم رامصرف کنید.

البته در برخی افراد قبل از این سن پوست دور چشمشان چین و چروک دارد یا حلقه سیاهی دور چشم ایجاد شده است. در این شرایط بهتر است وقتی که اولین علائم را دیدید از این کرم ها استفاده کنید و اگر به 20 سالگی رسیدید باز هم از این محصولات استفاده کنید چون با گذشتن از 20 سالگی، سالانه مقدار کلاژن پوست کاهش پیدا می کند و کمبود کلاژن یکی از مهم ترین دلایل پیری پوست است.نحوه استفاده از کرم دور چشم

چه زمانی و چند بار باید کرم دور چشم زد؟

کرم دور چشم را می توان در زمان های مختلفی استفاده کرد البته کرم دور چشم شب و روز با هم تفاوت دارد.

استفاده از کرم رفع چین و چروک دور چشم در صبح: بهتر است در صبح ها از کرمی برای دور چشم استفاده کنید که بافت خیلی سبکی داشته و خیلی زود جذب پوست می شود.

در شب: بهتر است شبانه از کرمی استفاده کنید که بافت آن سنگین تر است. چون شب ها پوست در حال استراحت است و می تواند هر چیزی که روی آن است را جذب کند.

بهتر است هر 12 ساعت یک بار از کرم دور چشم استفاده کنید.نحوه استفاده از کرم دور چشم

چند نکته برای کاهش چین و چروک زیر چشم

 1. پوست اطراف چشم را به آرامی ماساژ دهید تا جریان خون آن افزایش پیدا کند و پف آن کمتر شود.
 2. آرایش چشمتان را پاک کنید و وفتی روی پوستتان آرایش وجود دارد نخوابید. ا.ل پوستتان را با یک پاک کننده ملایم آرایش یا یک شوینده ملایم پاک کنید، به این توجه کنید این پاک کننده ها باید برای پوست دور چشم بی خطر باشد. پسشنهاد ما به شما آرایش پاک کن هلو تایلامی است که با تنظیم ph پوست، مرطوب کردن و نرم کردن پوست در کنار خواص پاکسازی قدرتمند آرایش معروف شده است و بافت خیلی ملایمی دارد.
 3. عینک آفتابی بزنید و از ضد آفتاب های UVA و UVB استفاده کنید. این کار به جز جلوگیری از چین و چروک دور چشم، باعث جلوگیری از سرطان پوست نیز می شود. اگر ممکن است از کلاه لبه دار استفاده کنید تا مانع از تماس نور آفتاب با پوستتان شوید.

بهترین کرم ضد آفتاب

بهترین کرم دور چشم چه ترکیباتی دارد؟

کوآنزیم CoQ10

این ماده از پوست در برابر آسیب های خورشید محافظت می کند و خطر چین و چروک را کاهش می دهد.

پپتیدها

پپتیدها تولید کلاژن را تقویت می کنند و برای درمان نازک شدن پوست و خطوط ریز عالی هستند.

سرامیدها

سرامیدها استحکام و رطوبت پوست را بهبود می بخشند.

نیاسینامید

این آنتی اکسیدان دارای اثر روشن کنندگی و آبرسانی است. همچنین می تواند سبوم اضافی را کاهش دهد.نحوه استفاده از کرم دور چشم

اسید هیالورونیک

اسید هیالورونیک آب را جذب می کند که پوست را مرطوب می کند. همچنین خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد.

آلفا هیدروکسی اسیدها (AHAs)

AHA ها مانند اسید لاکتیک، اسید گلیکولیک و اسید ماندلیک می توانند پوست هایپرپیگمانته را درمان کنند.

ویتامین C

ویتامین C خواص آنتی اکسیدانی، محافظت در برابر آفتاب و خواص روشن کنندگی دارد.

ویتامین E

ویتامین E مرطوب کننده و تسکین دهنده است.

ویتامین K

این ویتامین ورم، گردش خون و سیاهی دور چشم را درمان می کند.

کافئین

کافئین پف و سیاهی زیر چشم را کاهش می دهد.

رتینوئیدها

رتینوئیدها می توانند چین و چروک را کاهش دهند؛ ولی از آن ها در شب استفاده کنید.

اسید فرولیک

اسید فرولیک از پوست در برابر آسیب های محیطی محافظت می کند.

بابونه

خواص ضد التهابی دارد.

SPF

برای جلوگیری از آسیب آفتاب و چین و چروک

برای پوست مستعد آکنه و چرب

بهترین کرم دور چشم پوست چرب و مستعد اکنه دارای ترکیبات زیر است:

 • بابونه
 • عصاره چای سبز
 • فندق
 • AHA ها
 • رتینوئیدها

برای پوست خشک

بهترین کرم دور چشم برای پوست خشک حاوی ترکیبات زیر است:

 • سرامیدها
 • نیاسینامید
 • اسید هیالورونیک
 • گلیسرین
 • ویتامین Eنحوه استفاده از کرم دور چشم

بهترین کرم دور چشم ایرانی و خارجی

کرم دور چشم ویتامین سی بیوآکوا

این کرم دور چشم که برای صبح ها مناسب تر است سرشار از آنتی اکسیداو ویتامین C است که به تقویت کلاژن سازی کمک می کند. این کرم که یکی از بهترین کرم دور چشم خارجی است خواص زیادی برای پوست دارد که مهم ترین آن ها در زیر آمده است:

 • کاهش آثار پیری
 • رفع تیرگی دور چشم
 • مرطوب کننده

خواص ویتامین C برای پوست خیلی زیاد است و به واسطه این خواص متعدد به این ویتامین، ویتامین همه فن حریف پوستی می گویند.

خرید بهترین کرم دور چشم ایرانی و خارجی اصلی با بهترین قیمتنحوه استفاده از کرم دور چشم

سرم دور چشم غلتکی هیالورونیک اسید

این محصول دور چشم غلتکی یک از بهترین محصولات برای درمان چین و چروک های دور چشم است که مورد تایید بیشتر متخصصان پوست اروپایی است. این سرم دور چشم غلتکی فواید خیلی زیادی برای پوست دارد و از ترکیباتی مثل هیالورونیک اسید و عصاره های گیاهی متعدد ساخته شده است که این ها باعث می شود روی پوست حساسیت ایجاد نکرده و برای استفاده در شب روی پوست های خشک مناسب باشد. مهم ترین خواص این محصول موارد زیر هستند:

 • دارای سر غلتکی برای ماساژ پوست
 • کمک به افزایش گردش خون
 • آبرسان قدرتمند
 • تقویت کننده بافت پوست دور چشم
 • نرم کننده
 • فوق العاده مغذی
 • تسکین دهنده و ضد التهاب

خرید بهترین کرم دور چشم غلتکی برای شب و پوست خشکنحوه استفاده از کرم دور چشم

پچ زیر چشم طلا بیوآکوا

یکی از بهترین محصولات دور چشم که روی پوست چرب عالی عمل می کند این پچ زیر چشم است که در مدت زمان کمی که به بازار آمده است طرفداران زیادی پیدا کرده است. ترکیبات این پچ از نامش مشخص است که سرشار از ذرات نانو طلا است. این محصول به واسطه ترکیبات و جذب سریعش در درمان سریع چین و چروک دور چشم نقش مهمی دارد. خواص ددیگری که این محصول دارد:

 • تسکین دهنده
 • مرطوب کننده و آبرسان
 • آنتی اکسیدان
 • ضد التهاب
 • کاهش چین و چروک
 • کاهش آسیب های ناشی از اشعه آفتاب
 • درخشان کننده
 • سفید کننده

هستند.

خرید بهترین پچ زیر چشمنحوه استفاده از کرم دور چشم

کلام آخر

ما در این مقاله نحوه استفاده از کرم دور چشم را گفتیم تا بیشترین بازدهی را از این محصولات بگیرید و چین و چروک دور چشمتان را از بین ببرید.

0 0 رای ها
امتیاز
اشتراک
اطلاع از
guest
امتیاز
لطفا به محصول امتیاز بدهید
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی دیدگاه ها