10% تخفیف بیشتر در صورت خرید نقدی !

سرم ضد جوش چای سبز بریلی

موجود

196,900 تومان

ماسک حبابی کربن بیوآکوا

موجود

159,500 تومان

بهترین محصولات جمع کننده منافذ باز پوست

منافذ فرد ممکن است بسته به نوع پوست وی کم و بیش قابل توجه باشد. برخی از داروهای خانگی ممکن است به بهبود منافذ بزرگ پوست کمک کنند.منافذ باز پوست ممکن است کم و بیش به چشم بیاید و این بستگی به نوع پوست شما دارد.بعضی از درمان های خانگی ممکن است به کوچک شدن منافذ بزرگ پوست کمک کند.منافذ باز پوست دو نوع هستند. یکی روغن طبیعی بدن را به نام سبوم آزاد می کند و دیگری عرق را آزاد می کند. بعضی اوقات ممکن است منافذ آزاد کننده روغن بزرگ تر به نظر برسد.با اینکه از بین بردن منافذ های بزرگ پوست کار سختی به نظر می رشد اما می تواند با استفاده از:

  • محصولات که پایه آنها آب هست
  • استفاده از ماسک خاک رس
  • اجتناب از قرار گرفتن در معرض آفتاب زیاد

به طور قابل توجهی آنها را کوچک کرد. همانطور که گفته شدخلاص شدن از شر منافذ بزرگ ممکن نیست ، اما روش هایی برای کوچک کردن آنها وجود دارد، دقت کنید که به پوستتان مواد مغزی برسد و از مسدود شدن منافذ حتما جلوگیری کنید.

چرا منافذ باز پوست بزرگتر می شوند؟

موهای ریز در سرتاسر پوست وجود دارند ، به جز کف دست و پا. هر سلول مو در قسمت بالای خود منافذی دارد.بر اساس تحقیقات به عمل آمده دلایل اصلی بزرگ شدن منافذ پوست عبارتنداز:

  • سبوم بیش از حد: این زمانی است که غده چربی فرد روغن زیادی تولید می کند و منجر به چربی پوست می شود.
  • کاهش خاصیت ارتجاعی اطراف منافذ: این زمانی است که پوست از لطافت کمتری برخوردار می شود.
  • افزایش حجم سلول مو: این زمانی است که منافذ انتهای سلول های مو مسدود می شود.

وقتی روغن در منافذ پوست جمع شود و با خاک یا آرایش ترکیب شود ، منافذ مسدود می شود. این انسداد منافذ را کشیده و باعث بزرگتر به نظر رسیدن آن می شود. اگر منافذ پوست مسدود شود ، ممکن است جوش ایجاد شود.ژنتیک و اندازه منافذ پوست به تعیین میزان فعالیت غدد چربی فرد کمک می کند.داشتن منافذ بزرگ دغدغه سلامتی نیست. همانطور که یک مطالعه در سال 2015 اشاره کرد ، اندازه منافذ کاملاً یک موضوع زیبایی شناسی است.

چگونه پوستی سالم و بدون منافذ داشته باشیم؟

در حالی که درمان های خانگی و یک روتین مراقبت از پوست می تواند به کاهش اندازه منافذ کمک کند ، موارد زیر می توانند سلامت کلی پوست شما را تقویت کنند:

  • خوب غذا خوردن: رسیدن به تعادل مناسب مواد مغذی ، چربی ، پروتئین و کربوهیدرات ها به بهبود کلی سلامت کمک می کند. یک رژیم غذایی سالم می تواند سلامت پوست فرد را افزایش دهد.
  • نوشیدن آب فراوان: آب از درون پوست را آبرسانی می کند. این به بهبود کلی پوست شما کمک می کند.
  • ورزش منظم: ورزش منظم باعث افزایش جریان خون در تمام قسمت های بدن از جمله پوست می شود و تعریق را افزایش می دهد. یک مطالعه نشان داد که عرق حاوی یک ماده آنتی بیوتیکی طبیعی است که به محافظت از پوست در برابر باکتری کمک می کند.

اگرچه عرق کردن برای پوست مفید است ، اما گذاشتن آن روی سطح ممکن است منافذ پوست را مسدود کند. بنابراین ، فرد باید همیشه بعد از ورزش پوست خود را شستشو دهد.

آیا منافذ باز پوست، برای پوست مضر می باشند؟

منافذ پوست برای سلامت پوست مهم هستند. به عنوان مثال ، آنها چربی تولید می کنند که پوست را نرم و سطح رطوبت آن را حفظ می کند. لایه برداری یا استفاده از محصولاتی که پوست را خشک می کنند می تواند باعث تولید روغن در منافذ شود و خطر گرفتگی منافذ را افزایش دهد. برای جلوگیری از این موارد ، استفاده از درمان های لایه بردار را به یک یا دو بار در هفته محدود کنید. افرادی که پوست بسیار چربی دارند می توانند یک روز در میان به لایه برداری ادامه دهند. اگر پوستتان، پوست پوسته می شود ، احساس سفتی می کنید یا قرمز به نظر می رسد ، ممکن است پوست خیلی خشک شده باشد. در صورت بروز این علائم ، بهتر است از یک مرطوب کننده بدون روغن استفاده کنید و از درمان های لایه بردار برای چند روز خودداری کنید.

عامل ایجاد منافذ باز بر روی بینی چیست؟

اکثر مناطق پوست بدن حاوی منافذ باز هستند از جمله پوست بینی. اگرچه منافذ پوست معمولاً کوچک هستند و تشخیص آنها دشوار است ، اما ممکن است مسدود شوند و بزرگتر به نظر برسند. وقتی این اتفاق روی بینی می افتد ، منافذ بیشتر دیده می شوند.منافذ پوست می توانند با چربی اضافی ، پوست مرده یا آلودگی مسدود شوند ، یا در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب بیش از حد برجسته تر می شوند. سایر عواملی که می توانند در مسدود شدن منافذ تأثیر بگذارند ، شامل ژنتیک و هورمون ها هستند.

قیمت محصولات منافذ باز پوست چقدر است؟

بسیاری از منافذ باز پوست بدون نیاز به مراجعه به دکتر و یا استفاده از لیزر و هزینه های هنگفت قابل درمان هستند.کافیست محصولات درمان منافذ باز رنگدونه رو که قیمت بسیار مناسبی دارند فقط یکبار استفاده کنید.

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.