10% تخفیف بیشتر در صورت خرید نقدی !

فوم شستشوی بلوبری بیوآکوا

موجود

94,985 تومان

شوینده صورت چیست؟

محافظت از پوست یکی از اقداماتی است که هر فردی متناسب با سن و نوع پوستش باید آن را انجام دهد. ما در این مطلب قصد داریم برای شما در رابطه با انواع مختلف شوینده صورت و صحبت کنیم و به شما بگوییم که چگونه می‌توانید با استفاده از این شوینده ‌ها زیبایی را به پوست خودتان هدیه کنید. اگر شما نیز می‌خواهید بیشتر در این ‌رابطه بدانید، ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید. در گذشته از انواع مختلف شوینده‌ هایی متفاوتی برای شست ‌و شوی صورت استفاده می‌شد، که نوع قالب این شوینده‌ ها، صابون بود. هنوز برخی از افراد برای شستن صورت خودشان از صابون استفاده می‌کنند اما استفاده از صابون کار درستی نیست. توجه نمایید که صابون ها دارای ترکیبات قوی هستند که می‌تواند چربی ‌ها و آلودگی‌ های گوناگون را از پوست شما پاک کنند، اما توجه نمایید که عوارض گوناگونی امروزه برای استفاده بیشتر از حد صابون‌ ها ثبت شده ‌است. برای مثال صابون هم می‌توانند باعث ایجاد حساسیت‌ ‌های پوستی شوند و چربی‌های مفید پوست شما را نیز از بین می‌برند که موضوع به‌ خودی ‌خود می‌تواند باعث ایجاد پوستی حساس و پوستی خشک می‌شود که این اتفاقات اصلا خوشایند نیستند. به‌همین دلیل امروزه تولیدکنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی تلاش می‌کنند که با تولید انواع مختلف شوینده صورت که متناسب با پوست افراد طراحی شده‌اند، نیاز شما را برطرف کنند. ما در ادامه قصد داریم برای شما در رابطه با شوینده صورت صحبت کنید و به معرفی ویژگی شوینده‌ ها برای شما بپردازیم تا شما بتوانید با دید بازتری از شوینده‌‌ ها استفاده کنید و از استفاده کردن از آن ‌ها لذت ببرید.

چرا باید از شوینده‌ صورت استفاده کنیم؟

توجه نمایید که در زندگی آلوده امروز ممکن است که شما حتی اگر آرایش نیز نکرده باشید، در معرض با آلاینده‌ های گوناگون پوستتان را دچار آلودگی کرده باشید. به ‌همین دلیل بهتر است که حداقل روزی یک بار صورت خود را با شوینده‌ی صورت بشویید تا بتوانید بدون هیچ ‌گونه مشکلی صورت خود را از آلودگی‌ها پاک کنید. اگر شما آرایش کردن را نیز در صدر فعالیت ‌های خودتان دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما روزی دو بار از شوینده صورت استفاده کنید اما اگر این‌ چنین نیست استفاده کردن یک‌بار در روز از شوینده صورت نیز می‌تواند برای شما کافی باشد. توجه نمایید که شما نمی‌توانید تنها با شستن با آب و یا صابون و شامپو آرایش و آلودگی ‌ها را از روی پوست خودتان پاک کنید. امروزه لوازم آرایشی دارای فرمولاسیون های متفاوتی هستند که این فرمولاسیون ها پاک کردن آن ‌ها را از روی پوست صورت سخت می‌کند. به همین دلیل شما باید سعی کنید که از روش ‌های درست و علمی برای پاک کردن آرایش و آلودگی ‌ها از روی پوست صورت خودتان استفاده کنید. علاوه ‌بر این موارد استفاده از صابون می‌تواند به پوست شما آسیب وارد کنند زیرا صابون دارای پی اچ مناسب پوست نیست و همین موضوع می‌تواند به پوست صورت شما آسیب وارد کند. پس اگر سلامت پوستتان برای شما مهم می‌باشد سعی کنید که از شوینده صورت متناسب و مفید با پوست خود استفاده کنید تا بتوانید بدون هیچ ‌گونه مشکلی آلودگی را از روی پوست صورت خودتان دور کنید و پوست صورت تمیزی داشته باشید.

نحوه استفاده از شوینده صورت

توجه نمایید که معمولاً برای استفاده از این محصولات دو روش وجود دارد. در روش اول شما باید به‌ صورت مستقیم از این محصولات استفاده کنید تا آرایش صورت خود را پاک کنید. در مرحله بعد با شستشوی صورت خودتان باقی‌مانده آن ‌ها را نیز از روی پوست صورت جدا می‌کنید. اما در روش دوم که به روش دو مرحله‌ای معروف می‌باشد شما در واقع فعالیت بیشتری برای شستشوی صورت خودتان انجام می‌دهید. همان ‌طور که از نام این روش پیداست تمیز کردن صورت در دو مرحله می‌تواند به ‌صورت عمقی و صد در صد پوست صورت شما را از هر گونه آلودگی پاک کند. در مرحله اول شما باید با استفاده از انواع مختلف پد های نرم آرایش صورت خودتان را با یک شیر و یا روغن پاک‌کننده آرایش پاک کنید. سعی کنید که با حرکات دایره‌وار تمام پوست صورت خود را از آلودگی ‌های موجود پاک کنید تا بتوانیم بدون هیچ ‌گونه مشکلی از تمیز شدن ‌صورت خودتان لذت ببرید. در قدم بعدی شما می‌توانید با استفاده از انواع مختلف شوینده صورت مانند ژل، فوم، کرم، و انواع مختلف پاک‌کننده ‌ها، آرایش را از صورت خودتان به‌ صورت کامل و عمیق پاک ‌کنید. استفاده از تمیز کردن دو مرحله‌ای بسیار تاثیرگذار باشد و می‌تواند به‌ صورت صد در صد تمام آلودگی‌ ها را از روی پوست صورت شما پاک کند و پوستی شاداب را به شما هدیه دهد.

آیا بهترین شوینده صورت را باید با براش استفاده کنیم؟

ما در این مطلب سعی کردیم برای شما در رابطه با شوینده صورت صحبت کنیم و به شما بگوییم که این شوینده‌ ها در چه انواعی طراحی و تولید می‌شوند و چه کاربردی دارند. توجه نمایید که شوینده‌ ها به ‌تنهایی نمی‌توانند به‌ خوبی پوست شما را از آلودگی پاک کنند، به ‌همین دلیل اگر شما می‌خواهید که هنگام شستشوی صورت، تمام آلودگی‌ ها را از روی پوست خود پاک کنید، باید سعی کنید که در کنار این شوینده‌ ها از براش ‌های شستشو گوناگونی استفاده کنید تا بتوانید با استفاده از این براش ها راحت‌تر پوست خودتان را پاک‌سازی کنید. توجه نمایید که استفاده از انواع مختلف براش ها می‌تواند به شما کمک کند تا صورتتان را به‌ صورت مؤثرتر و عمیق‌تری بشویید؛ پس سعی کنید که در کنار استفاده از انواع مختلف شوینده صورتی که پیش‌تر برای شما گفتیم  استفاده از براش متناسب را نیز در دستور کار خودتان قرار دهید تا بتوانید به‌ سلامت پوست خودتان بیشتر کمک کنید و زیبایی پوست خود لذت ببرید. در کنار توجه به استفاده از براش مناسب شما حتما باید سعی کنید که شوینده متناسب با نوع پوست خودتان را بخرید تا آسیب رسیدن به پوست خودتان جلوگیری کنید. هنگام خرید سعی کنید که نوع پوست خود را به فروشنده بگویید، چنین به او اطلاع دهید که می‌خواهید از این شوینده‌ ها در چه زمینه‌ای استفاده کنید تا فروشنده بتواند یک شوینده متناسب را در اختیار شما قرار دهد.

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.