خرید ضد آفتاب محافظ پوست

اشعه فرابنفش و آسیب هایی که به پوست می زند ما را وارار می کند تا از ضد آفتاب استفاده کنیم. احتمالا بعضی افراد فکر می کنند فقط در روزهای آفتابی نیاز به استفاده از ضد آفتاب است. اما باید گفت ضد آفتاب در هر چهار فصل سال، حتی داخل خانه نیز برای محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر خورشید ضروری است.
بر اساس تحقیقات جدید، حتی بهتر است هنگام کار با لپتاپ و نورهای مصنوعی نیز از ضد آفتاب استفاده کنید؛ زیرا این نورها نیز دارای اشعه های مضر برای پوست هستند که موجب پیری پوست و لک شدن پوست می شوند. به همین خاطر، ضد آفتاب به وسیله ای ضروری برای محافظت از پوست تبدیل شده است.
اما چه نوع ضد آفتاب هایی وجود دارند/ کدام یک مناسب پوست شما است؟ هنگام خرید ضد آفتاب باید به چه مواردی دقت کرد؟

انواع کرم ضد آفتاب

ضد آفتاب‌ها در انواع مختلفی از جمله کرم، ژل، لوسیون و اسپری ساختنه شده اند. ضد آفتاب ها در دسته محصولات محافظت از پوست قرار دارند.
اگر پوستتان خشک است ، کرم‌های ضد آفتاب به جای اسپری و ژل انتخاب مناسب تری برای شما است. لوسیون‌های ضد آفتاب برای استفاده در سطح های بزرگ تر پوست مناسب هستند. برای مثال برای پوست بدن. لوسیون‌ها بافتی سبک‌تر و کم چرب تر از کرم ضد آفتاب دارند.
ژل‌های ضد آفتاب برای قسمت‌های مودار مثل سر مناسب هستند یا برای کودکان بهتر است از اسپری‌ها به دلیل استفاده آسان استفاده نمودد، اما استنشاق یا نفس کشیدن اسپری های ضد آفتاب خطرناک است؛ به همین دلیل هنگام استفاده از آن‌ها دقت داشته باشید، نزدیک دهان اسپری نکنید.

بهترین کرم ضد آفتاب برای هر نوع پوست کدام است؟

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب ضد آفتابی است که پوشش مات داشته باشد باشد و روی آن عبارت Non-comedogenic یا (غیر کومدوژنیک) نوشته شده باشد؛ این محصولات به این جهت مناسب پوست چرب هستند چون منافذ پوست را مسدود نمی کنند و روی صورت برق نمی اندازند.
اگر پوست خشک دارید باید به دنبال محصولی باشید که دارای ترکیبات و مواد مرطوب کننده‌ای مانند هیدرولیک اسید یا سرامید باشد. ضد آفتاب مناسب برای پوست خشکف باید علاوه بر محافظت از پوست به آبرسانی پوست نیز کمک کند و روی پوست تکه تکه نشود.
بهترین مارک ضد آفتاب برای پوست های حساس را باید میان ضد آفتاب‌های معدنی جستجو کرد؛ این محصولات برای محافظت از پوست از مواد فعال تیتانیوم دی‌اکسید و اکسید روی استفاده می‌کنند. این ترکیبات مناسب پوست های حساس است و موجب آسیب به پوست یا سوزش چشم ها نمی شود.

SPF ضد آفتاب چیست؟ کدام SPF مناسب کدام پوست است؟

هنگامی که در معرض نور آفتاب قرار می گیرید دو نوع اشعه ماوراء بنفش UVA و UVB به پوست بر خورد می کند. .UVA به عمق پوست نفوذ می‌کند و باعث برنزه شدن پوست می شود. از طرف دیگر این اشعه سبب ایجاد چین و چروک و پیری پوست می گردد.UVB
عامل اصلی قرمزی و آفتاب سوختگی پوست است که این اشعه سبب بروز برخی از سرطان‌های پوست است.SPF میزان محافظتی را که ضد آفتاب در برابر این دو نوع اشعه ایجاد می‌کند نشان می‌دهد. به عبارت ساده‌تر، بهترین کرم ضد آفتاب کرمی باید بتواند طیف گسترده‌ای از اشعه‌های UVA و UVB را مسدود کند.
با توجه به رنگ پوست، محل زندگی و جنس پوست، SPF انتخابی ضد آفتاب متفاوت است. با این وجود SPF مناسب برای پوست اکثر ایرانی ها 60SPF و بالاتر از آن است.

مقدار مصرف کرم ضد آفتاب

ضد آفتاب باید به طور روزانه استفاده گردد و هر دو ساعت یکبار تمدید شود. اگر بخواهیم خیلی ساده بگوییم باید هر بار به اندازه دو بند انگشت ضد آفتاب بزنید تا بتوانید از پوستتان در برابر اشعه های مضر محافظت کنید.
اما با توجه به گرمای زیاد تابستان در ساعت های اوج گرما بهتر است علاوه بر ضد آفتاب از کلاه یا دیگر لوازم محافظتی استفاده کنید تا آفتاب مستقیما به پوست شما نرسد.

چند نکته مهم در مورد استفاده از ضد آفتاب

  • تنها استفاده از ضد آفتاب برای پوست کافی نیست و بهتر است از بالم لب هایی استفاده کنید که 30SPF دارند.
  • 15 دقیقه قبل از آنکه بیرون بروید ضد آفتاب بزنید.
  • تمام قسمت هایی از پوست را که در معرض آفتاب قرار می گیرند را ضد آفتاب بزنید؛ دست ها، گردن و …
  • در تمام روزهای سال، حتی روزهای ابری زمستان نیز از ضد آفتاب استفاده کنید.
  • استفاده از اسپری ضد آفتاب برای کودکان بهتر از کرم ضد آفتاب است اما برای کودکان زیر شش ماه به هیچ وجه ضد آفتاب نزنید.

با توجه به اینکه کشور ایران از لحاظ جغرافیایی در منطقه ای گرم و با تابش زیاد نور خورشید قرار دارد، استفاده از ضد آفتاب به طور روزانه بسیار حیاتی و مهم است. علاوه بر این به علت سبک زندگی مدرن، حتی هنگام کار کردن با نورهای الکترونیک نیز باید از ضد آفتاب استفاده کرد.
به همین دلیل استفاده از ضد آفتابی که از پوست به خوبی محافظت کند و موجب هیچ آسیبی به پوست نشود ضروری است. برندهای ضد آفتاب زیادی وجود دارند که قدم اول برای انتخاب این است جنس پوستتان را بشناسید.
فروشگاه اینترنتی رنگدونه، انواع کرم های ضد آفتاب را با SPFهای متفاوت در اختیارتان قرار می دهد تا بتوانید با توجه به نوع پوست و نیاز پوستتان و همچنین مقدار بودجه مدنظرتان بهترین کرم ضد آفتاب را انتخاب کنید.
رنگدونه همواره در راستای محافظت از پوست و مو در تلاش است تا بهترین محصولات جهانی را به کاربران ایرانی عرضه کند تا همگی پوستی زبا، شاداب و سالم داشته باشیم. به همین جهت ما بهترین کرم های ضد آفتاب را با قیمتی مناسب در اختیار شما قرار می دهیم تا ضد آفتاب های موجود را با یکدیگر مقایسه کنید، ویژگی هر کدام را بخوانید، نظر مصرف کنندگان را در مرود ضد آفتاب بدانید و با اطلاعاتی کامل و جامع محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید تا بهترین و بیشترین بهره را از آن ببرید.
برای خرید بهترین ضد آفتاب، کافی است محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید تا آن را درب منزل تحویل بگیرید.

 

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.