سلامت و زیبایی

8 نکته برای روتین پوست بعد حمام

روتین پوست بعد حمام

 

امروز در مورد روتین پوست بعد حمام حرف می زنیم. لذت بردن از پوستی شفاف و زیبا بعد از حمام برای خیلی از افراد آرزویی دیرینه است. بسیاری از افراد فکر می کنند روتین بعد از حمام این است که خودشان را خشک کنند، لباس بپوشند و تمام.

اما متخصصان پوست دریافته اند که این روش کاملا غلط است. بلکه باید یک روتین مراقبت از پوست برای بعد از حمام داشته باشید تا پوستتان درخشان و شفاف باقی بماند.

دوش خود را با آب گرم تمام کنید.

اول بیاید منظورمان را از آب گرم مشخص کنیم. آب گرم آبی است که تنها کمی از ولرم گرم تر باشد و به هیچ وجه در این مقاله مقصود آب داغ نیست. در واقع می توان گفت اولین مورد روتین پوست بعد حمام استفاده نکردن از آب داغ در پایان حمام است. آب داغ رطوبت پوست را از بین می برد و موجب خشکی پوست می شود. پوست به دلیلی خشکی دچار خارش و پوسته پوسته شدن می گردد. پس بهتر است با آب گرم حمام کنید، زیرا به تعادل رطوبت در سطح پوست شما کمک می نماید.

دقت کنید که آب خیلی سرد نیز برای حمام مناسب نیست. زیرا آب سرد نیز مانند آب داغ، رطوبت پوست و مو را از بین می برد و موجب خشکی می شود.

روتین پوست بعد حمام

پوست خود را خشک کنید اما آن را مالش ندهید.

دومین مورد در روتین پوست بعد حمام همین نکته ی ساده است. شاید تعجب کنید اما اکثر متخصصان پوست معتقدند مالیدن و خاراندن پوست بعد از حمام موجب خشکی پوست می شود.

مالیدن پوستتان با لیف، حوله یا یک پارچه باعث می شود که پوست آسیب ببیند. این آسیب می تواند وسیع تر باشد و حتی نواحی آن را نیز درگیر کند. پس بعد حمام به آرامی پوست را خشک کنید و با آن خشن رفتار نکنید.

از مرطوب کننده استفاده کنید.

بعد از حمام باید از مرطوب کننده در سراسر بدن خود استفاده کنید. زیرا مرطوب کننده از خشکی بیشتز پوست جلوگیری نموده و موجب حفظ رطوبت آن می شود. بسیار ضروری است که از مرطوب کننده فقط در دست و صورت استفاده نکنید. بهتر است از مرطوب کننده های مناسب پوست بدن برای روتین پوست بعد حمام استفاده کنید.

مرطوب کننده رطوبت پوست را به دام می اندازد و از خشکی جلوگیری می کند. همچنین استفاده از مرطوب کننده باعث افزایش جریان خون نیز می شود.

از سرم پوست استفاده کنید.

همانند استفاده از مرطوب کننده، باید به محض خشک کردن پوست از سرم های پوستی استفاده نمایید. سرم ها برای سلامت پوست ضروری هستند و رطوبت پوست را در طول روز تضمین می کنند. در واقع با استفاده از سرم پوست هیدراته می ماند و دچار خشکی نمی شود.

بعد از حمام به دلیل گرما و بخار آب منافذ پوست باز می شوند. اگر این منافذ باز بمانند، آلودگی، گرد و غبار و غیره در آن ها جمع می شود. این امر سبب جوش سر سیاه و جوش های دیگر می شود. برای جلوگیری از ایجاد چنین موضوعی، بهتر است در روتین پوست بعد حمام از سرم پوست استفاده کنید. سرم منافذ باز را می بندد و پوست را آبرسانی می کند. البته برخی از سرم ها خواص دیگری نیز دارند که در پایان این مقاله به معرفی آن ها می پردازیم.روتین پوست بعد حمام

از کرم های صورت استفاده کنید.

قدم بعدی روتین پوست بعد حمام، استفاده از کرم صورت است. پوست مرطوب بهتر از پوست خشک کرم را جذب می کند. بنابر این بهتر است همیشه بعد از استفاده از سرم و جذب ان، از کرم پوست استفاده کنید.

حتی بهتر است قبل از باز کردن درب حمام از کرم و سرم استفاده کنید. زیرا بخار حمام باعث می شود پوست آماده ی استفاده از کرم و سرم پوست شود. در این حالت چون منافذ پوست بازند و گردش خون نیز بیشتر است، کرم به خوبی جذب پوست می شود. به دلیل جذب بهتر، اثربخشی آن نیز بهتر خواهد بود.

به پوست سر خود توجه کنید.

همانگونه که به پوست صورت و بدنتان اهمیت می دهید، باید به پوست سر خود نیز توجه کنید. همیشه از نرم کننده هایی استفاده کنید که به شما اجازه می دهد به راحتی موها را شانه کنید. اما حواستان باشد نرم کننده فقط برای موها است و نباید با پوست سر برخورد کند. در صورت برخورد ممکن است موجب ریزش مو و ایجاد شوره شود. پس نرم کننده را با فاصله از پوست سر و ریشه مو  بزنید.

شانه کردن مو و ماساژ پوست سر باعث افزایش جریان خون در پوست سر می گردد. اگر می خواهید که ریشه موهایتان قوی تر شود و  رشد موی بهتری داشته باشید، بهتر است ماساژ پوست سر را جدی بگیرید.

لک ها را بررسی کنید.

آخرین مرحله روتین پوست بعد حمام، بررسی لک ها و جوش ها است. بلافاصله بعد از حمام وضعیت جوش ها و آکنه ی صورت را بررسی کنید. این بررسی باید شامل جوش های سر سیاه، جوش زیر پوستی، لک و جوش های دیگر باشد. فرقی نمی کند این جوش ها روی صورت باشند یا سر سینه و بدن. بلکه مهم این است که بلافاصله بعد حمام از لوسیون ها و کرم های مناسب استفاده کنید.

بعد از استفاده از لوسیون مناسب، لباس های خود را بپوشید. این روش را ادامه دهید تا زمانی که لک یا جوشی روی پوست بدنتان باقی نماند.

در این مرحله می توان گفت که تقریبا روتین پوست بعد حمام به پایان رسیده است.

روتین پوست بعد حمام

یک سوال رایج: ماسک های صورت حین حمام یا بعد از حمام؟

استفاده از ماسک های صورت با وجود حس خوبی که به پوست می دهند، برای بسیاری از افراد سخت است. توصیه ما این است که هنگام دوش گرفتن از این ماسک ها استفاده کنید. برای شروع می توانید که بعد از کارهای اولیه، ماسک را روی صورت خیس بگذارید.

در این حالت چون پوست خیس است و گردش خون نیز بیشتر است، مواد ماسک بهتر جذب می شوند. در این هنگام می توانید سایر کارهای خود را انجام دهید. اگر می خواهید ماسک چند دقیقه بیشتر روی صورت بماند، آن را خیس نکنید. کارهایتان را در حالی که صورتتان را از دوش دور نگه داشته اید انجام دهید. سپس می توانید صورت را نیز شستشو دهید.

ماسک های لایه بردار یا مرطوب کننده را نیز می توانید زیر دوش شستشو دهید. اما ابتدا مطمئن شوید که مدت زمان کافی روی پوست باقی می مانند. اگر از محصولات گران قیمت استفاده می کنید، بهتر است بعد از دوش گرفتن آن ها را روی پوست قرار دهید. اما اگر هنوز برای انتخاب محصول مناسبی تصمیم نگرفته اید، پیشنهاد می کنیم اول سری به مقاله راهنمای انتخاب لایه بردار خوب پوست مراجعه کنید. در هر صورت یکی از کارهای روتین پوست بعد حمام می تواند استفاده از ماسک های صورت باشد. اما حتما دقت کنید که به اندازه کافی برای اثر بخشی به آن ها زمان بدهید.

روتین پوست بعد حمام

چگونه روتین پوست بعد حمام را به پایان برسانیم؟

بین زمان بیرون آمدن از حمام، یعنی زمانی که پوست مرطوب است و زمانی که پوست رطوبت خود را از دست می دهد، تنها چند دقیقه فاصله است. بسیار مهم است که قبل آنکه پوست کاملا خشک شود از مرطوب کننده و سرم پوست استفاده کنید. سرم ها و مرطوب کننده ها زمانی ک هروی پوست مرطوب استفاده می شوند، اثر بخشی بسیار بیشتری دارند. زیرا در این حالت بهتر و سریع تر جذب می شوند.

بعد از بیرون آمدن از حمام حداقل ظرف مدت سه دقیقه و حتی کمتر از آن، باید از مرطوب کننده استفاده کنید. این روتین را برای مراقبت از مو نیز باید داشته باشید. سر انجام سرم ها، تونر ها و مرطوب کننده ها جز موارد روتین پوست بعد حمام هستند. زیرا این محصولات نیازی به آبکشی ندارند و می توانند روی پوست باقی بمانند.

 

معرفی چند سرم مناسب برای روتین پوست بعد حمام

همانطور که اشاره شد، در روتین پوست بعد حمام باید از مرطوب کننده و سرم ها استفاده کنید. در این جا چند سرم ناسب برای روتین پوست بعد حمام به شما معرفی می کنیم.

در یکی از گام های روتین پوست بعد حمام اشاره کردیم که لک ها و جوش ها را بررسی کنید. یکی از محصولاتی که می توانید برای از بین بردن لک و جلوگیری از ایجاد لک استفاده کتید، سرم سفید کننده و ضد لک بیوآکوا است. این سرم از تشکیل ملانین جلوگیری می کند و موجب روشن شدن پوست می گردد. در کنار این ها این سرم مغذی بوده و با فرمولاسیونی ملایم موجب مرطوب کنندگی بافت پوست می شود.

سرم بیوآکوا برای روتین پوست بعد از حمام تمامی جنس های پوست قابل استفاده است. این سرم حاوی انتی اکسیدان ها و مواد مفید دیگر است که سبب می شود پوست درخشان و صاف باشد.

8 نکته برای روتین پوست بعد حمام 8 نکته برای روتین پوست بعد حمام

 

 

بعد از استفاده از شوینده ها و ماسک های بینی می توانید از این پکیج درمانی استفاده کنید. در واقع این پکیج می تواند یکی از موارد موجود در روتین پوست بعد حمام نیز باشد. پکیج درمان منافذ باز باعث پاکسازی عمیق منافذ باز پوست می گردد. باعث متعادل شدن پربی پوست می شود. به همین دلیل به مرور استفاده منافذ باز صورت کوچک می شوند.

این پکیج با تغذیه بافت پوست باعث نرم شدن آن می گردد. همچنین با کنترل میزان ترشح چربی پوست، به از بین رفتن و جلوگیری از ایجاد جوش های سر سیاه کمک می کند. این پکیج از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است و برای افرادی مناسب است که می خواهند با یک تیر چند نشان بزنند. زیرا علاوه بر اینکه برای چند هدف مناسب است، قیمت مناسبی نیز دارد.

 

روتین پوست بعد حمام

سایر سرم ها و محصولات مراقبت پوست را می توانید در سایت رنگدونه مشاهده نمایید. برای دسترسی به سرم های بیشتر روی سرم پوست و صورت کلیک کنید.

0 0 رای ها
امتیاز
اشتراک
اطلاع از
guest
امتیاز
لطفا به محصول امتیاز بدهید
2 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی دیدگاه ها