سلامت و زیبایی

8 اصل مهمی که بعد از استفاده از کرم لایه بردار باید رعایت کنیم

8 اصل مهمی که بعد از استفاده از کرم لایه بردار باید رعایت کنیم

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که به مراقبت از پوست خود اهمیت می‌دهند، بی‌شک سؤالات پر تکراری از جمله اینکه، بعد از استفاده از کرم لایه‌ بردار چه کنیم؟ ذهن تان را درگیر خود کرده است. داشتن پوستی سالم، صاف و شاداب مستلزم رعایت نکات بهداشتی ساده اما مهمی است که اگر از سنین پایین‌تر، نسبت به آگاهی و رعایت آن‌ها اقدام کنید می‌توانید معجزه سلامت پوست را در افزایش اعتمادبه‌نفس خود نیز حس کنید.
قطع به یقین اگر مراحل مراقبت‌های پوستی را به خوبی بدانید، به راحتی می‌توانید به یک پوست سالم و شاداب دست یابید. پاکسازی و مراقبت های بعد از پاکسازی پوست از جمله نخستین گام هایی است که برای شروع مراقبت های پوستی ملزم به رعایت آن هستید. برای آشنایی بیشتر با سایر مراحل مراقبت های پوستی و آگاهی از 8 اصل مهمی که بعد از استفاده از کرم های لایه بردار باید رعایت کنید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید. ضمناً پاسخ به سؤالات پر تکرار شما در حیطه استفاده از کرم های لایه بردار نیز هدف اصلی ما از ارائه این مطلب است.

اسکراب روشن کننده زردآلو بیوآکوا

اسکراب روشن کننده زردآلو بیوآکوا

کرم لایه بردار چیست؟

استفاده صحیح و مناسب از کرم های لایه بردار، می‌تواند باعث شادابی پوست شود و مشکلات پوستی را نیز برطرف کند. انواع متفاوتی از لایه بردارها در بازار وجود دارند که با فرمول هایی متشکل از مواد شیمیایی تولید شده اند، اما صرفاً استفاده از آن‌ها تنها راه لایه برداری نیست. شما می‌توانید به راحتی با بهره گیری از انواع مواد طبیعی در خانه برای خود کرم لایه بردار تهیه کنید.
پوست انسان به طور طبیعی و به مرور زمان میلیاردها سلول خود را از دست می‌دهد که این از دست دادن سلول ها می‌تواند به دلایل مختلفی از قبیل خشکی پوست، آفتاب سوختگی و یا بسته شدن منفذهای باز، باشد. با استفاده از کرم های لایه بردار می‌توانیم سلول های مرده روی سطح پوست را از بین ببریم و پوستی شفاف و شاداب داشته باشیم. این نوع از کرم ها همچنین باعث از بین رفتن جوش های سطحی و سرسیاه می‌شوند که همین امر موجب زیبایی بیشتر پوست  شما خواهد شد.
در استفاده از کرم های لایه بردار، باید شرایط پوستی خود را در نظر گرفته و کرمی را انتخاب کنید که سازگاری بهتری با پوست شما داشته باشد. پس از انتخاب و استفاده از  لایه بردار مناسب با پوست، شما نیز با این سؤال اساسی که بعد از استفاده از کرم لایه بردار چه کنیم؟ مواجه خواهید شد. اگر دغدغه این روزهای شما هم کارهایی است که باید بعد از استفاده از لایه بردار ها انجام دهید و یا تمایل دارید تا اصول مهم استفاده از کرم های لایه بردار را بدانید، در ادامه با ما باشید؛

هدف استفاده از کرم لایه بردار حذف سلول های مرده پوستی و جوانسازی پوست است.

 

لایه برداری برای انواع پوست

در ابتدا به عنوان یک قانون اساسی باید در نظر بگیریم که هر چه لایه برداری کمتری انجام دهیم، بهتر است. در واقع، لایه برداری باعث تسریع پروسه جایگزینی پوست شده و در نهایت نیز موجب شفافیت پوست می‌شود. لازم است بدانید که فاصله هر بار پاکسازی یا لایه برداری پوست، دقیقاً به نوع پوست شما بستگی دارد. در ادامه رابطه بین نوع پوست و استفاده از کرم های لایه بردار را بیان می کنیم.

پوست های حساس:

پوست های حساس، پوست هایی هستند که باید با یک لیف نرم و مرطوب لایه برداری شوند. استفاده از کرم های لایه بردار قوی برای پوست های حساس موجب آسیب دیدن لایه پوستی می شود.

پوست های چرب:

اگر پوست شما چرب است، مقاومت بیشتری نسبت به محصولات مختلف دارد، در این صورت می‌توانید حتی 5 بار در هفته نیز از کرم های لایه بردار استفاده کنید.

پوست های معمولی:

اگر جزء آن دسته از افردای هستید که پوست معمولی دارند، می‌توانید از هر نوع کرم لایه برداری استفاده کنید، تنها در نظر داشته باشید که 3 بار در هفته بیشتر نباید از آن ها استفاده کنید.

پوست های خشک:

اگر دارای پوست خشکی هستید، بهتر است از روش های کاملا گیاهی برای لایه برداری استفاده کنید.

مزایای استفاده از کرم های لایه بردار

کرم های لایه بردار دارای مزیت های فراوانی هستند که در اینجا برخی از آن ها را ذکر خواهیم کرد؛

 • از بین بردن سلول های پوستی مرده و جایگزینی سلول های جوان
 • رطوبت رسانی بهتر به پوست
 • شاداب تر کردن پوست

8 اصل مهمی که بعد از استفاده از کرم لایه بردار باید رعایت کنیم

راهنمای خرید کرم های لایه بردار

اگر به عنوان یک تیم کارشناس مراقبت از پوست بخواهیم به سؤالاتی از قبیل: چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟ پاسخ گوییم، بی‌شک استفاده از کرم های لایه بردار با شیوه صحیح یکی از گام های اصلی پیشنهادی ما برای شروع مراقبت از پوست است.
همان‌طور در ابتدای مقاله ذکر شد، یکی از مهم‌ترین کارها برای داشتن یک پوست سالم، استفاده از کرم های لایه بردار است. حال که از مزایای این کرم ها آگاه شدید، وقت آن است تا نکات مهم برای خرید یک لایه بردار مناسب را با شما در میان بگذاریم.
یکی از نکات حائز اهمیت در خرید کرم های لایه بردار این است که دقت داشته باشید کرم هایی که تهیه می‌کنید منشأ گیاهی داشته باشند و مواد شیمیایی موجود در آن‌ها بسیار کم باشد. در پایان محصولی مورد اطمینان است که اسانس و عطرهای شیمیایی نداشته باشد.

اسکراب مرطوب کننده خیار بیوآکوا

اسکراب مرطوب کننده خیار بیوآکوا

بعد از استفاده از کرم لایه بردار چه کنیم؟

مراقبت های ضروری پس از پاکسازی پوست، امر بسیار مهمی است، چرا که پس از انجام پاکسازی و صرف هزینه های گزاف، اگر این مراقبت ها و دستورالعمل ها را رعایت کنید، می‌توانید به بهترین نحو از پاکسازی پوستتان لذت ببرید. در ادامه با اصول مهم بعد از استفاده از کرم لایه بردار آشنا خواهید شد؛

 • اصل اول: پس از استفاده از کرم های لایه بردار بایستی کمی پوست خود را مرطوب کنید، چرا که پس از لایه برداری، پوست بسیار حساس می شود و باید رطوبت کافی به آن برسد.
 • اصل دوم: اگر پوست خشک و حساسی دارید، توصیه می شود که از مرطوب کننده های قوی تری استفاده کنید. برای پوست های چرب، استفاده از یک سرم ملایم توصیه می شود.
 • اصل سوم: یکی دیگر از اصول مهمی که بعد از استفاده از کرم لایه بردار باید رعایت کنید، استفاده از کرم های ضد آفتاب است. استفاده از کرم ضد آفتاب به خصوص زمانی که بر روی پوستتان سایش ایجاد شده، امر حیاتی است، چرا که پس از لایه برداری، پوست نسبت به قبل حساس تر شده و نور آفتاب ممکن است به آن آسیب برساند.
 • اصل چهارم: از استفاده از کرم هایی که رنگدانه دارند، جدا خودداری نمایید. آرایش های سنگین نکنید. به هیچ وجه از کانسیلرها برای پوشاندن قرمزی پوست خود استفاده نکنید. پس از لایه برداری ب دلیل باز بودن منافذ پوست، استفاده از هر گونه لوازم آرایشی منجر به آسیب دیدن بافت پوست و ایجاد لکه های پوستی می شود.
 • اصل پنجم: در هنگام شستشو با پوست خود با ملایمت رفتار کنید، بدین منظور از یک شوینده آبرسان بسیار ملایم استفاده کنید.
 • اصل ششم: از تونرهای مختلف استفاده نکنید، این تونرها از صابون ها قوی تر هستند و می توانند آلودگی هایی که در منافذ پوستی وجود دارند را نیز برطرف کنند. به همین علت تا دو روز پس از لایه برداری استفاده از آن ها توصیه نمی شود.
 • اصل هفتم: پس از لایه برداری و گذراندن دوره های مراقبت از پوست، از قرار گرفتن در محیط گرم خودداری نمایید. رفتن به سونا بخار پس از لایه برداری و پاکسازی پوست باعث حساس تر شدن و ایجاد کبودی بر روی سطح پوست می شود.
 • اصل هشتم: از ورزش کردن در روزهای اولیه خودداری کنید، چرا که در حین ورزش کردن، دمای بدن بالا رفته و ممکن است پوست را تحریک کند.

 

دقت در اینکه بعد از استفاده از کرم لایه بردار چه کنیم؟، مسئله بسیار حیاتی در مراقبت از پوست به شمار می رود.

 

چه کسانی باید از کرم های لایه بردار استفاده کنند؟

استفاده از کرم های لایه برداری برای کسانی که مشکلات حادی پوستی دارند، امر بسیار ضروری است. این افراد بایستی از لایه بردارهای عمیق استفاده کنند. اگر رنگ پوست شما تیره شده است و یا دارای جوش های زیر پوستی و سرسیاه هستید، این کرم ها به شما توصیه می‌شود.
استفاده از این محصولات برای افرادی که زگیل، تب‌خال و یا آکنه های التهابی دارند، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود، چرا که باعث بروز سوزش و یا خارش در فرد می‌شود. پس توصیه ما به شما این است که اگر دارای عارضه پوستی خاصی هستید، پیش از اقدام به خرید و مصرف کرم های لایه بردار، به یک متخصص پوست مراجعه کرده و با مشورت پزشک، از کرم های مختلف موجود در بازار استفاده کنید.

8 اصل مهمی که بعد از استفاده از کرم لایه بردار باید رعایت کنیم

جمع بندی

در این مطلب با هدف پاسخ به این سؤال که، بعد از استفاده از کرم لایه بردار چه کنیم؟ سعی کردیم تا مطالب ارزشمندی را در خصوص انواع کرم های لایه بردار، مزایای آن‌ها و کارهایی که پس از لایه برداری باید انجام دهید، گرداوری کنیم. امیدواریم با ارائه این مطلب و مطالب کاربردی تر و جذاب‌تر روزهای بعد، دغدغه هایی همچون چگونه از پوست خود مراقبت کنیم! را برای شما به یک موضوع ساده و بعضاً لذت‌بخش تبدیل کنیم. نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات کاربران با ما به اشتراک بگذارید.

منبع:

https://www.wishtrend.com/glam/3-rules-on-what-to-do-after-exfoliating-face-for-glowing-skin/

0 0 رای ها
امتیاز
اشتراک
اطلاع از
guest
امتیاز
لطفا به محصول امتیاز بدهید
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی دیدگاه ها