سلامت و زیبایی

پرایمر چیست؟ چگونه از پرایمر استفاده کنیم؟

پرایمر

 

یک پایه عالی، آغاز یک آرایش عالی است. خواه بخواهید آرایش کامل داشته باشید یا فقط چند قطره پرایمر بزنید. اگر چه یک روتین عالی برای پوست می تواند این اطمینان را به شما بدهد که آرایشتان در طول روز ثابت باقی خواهد ماند، اما پرایمر اصلی ترین عاملی است که تعیین می کند آرایش شما به همان شکلی انجام شود که می خواهید.

اگر با پرایمر آشنایی ندارید یا انواع و کاربردهای ان را نمی دانید، در این مقاله با ما همراه باشید. اما اگر قبل آن می خواهید بدانید که برای فیکس آرایش صورت چه کارهایی لازم است، بهتر است به مقاله 9 نکته برای فیکس آرایش صورت مراجعه کنید.

پرایمر کرمی نرم است که زیر آرایش استفاده می شود. پرایمرها به پر کردن خطوط ریز و منافذ پوست کمک می کنند، ناهمواری های پوست را می پوشانند و باعث می شوند پوست شما صاف و یکدست نشان دهد. علاوه بر این موارد، باعث حفظ آرایش صورت در طول روز می شود.

در دهه گذشته، پرایمرها مسیری طولانی را پیموده اند، آن ها از وسایل مورد استفاده ی آرایشگران محبوب دنیا، تبدیل به وسیله ای در کیف سایر بانوان شده اند. اگر می خواهید بیشتر در مورد پرایمرها بدانید و کشف کنید که چه نوع محصولی برای پوست شما مناسب است، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

پرایمر

نحوه کار پرایمر به چه صورت است و چگونه یک محصول مناسب انتخاب کنیم؟

پرایمرها به نوعی بیمه ی آرایش شما هستند. در واقع این کرم ها آرایش را تمیز و با دوام نگه می دارند. این محصولات کارهایی مانند پر کردن منافذ، صاف کردن پوست، محافظت و آماده سازی پوست برای آرایش را انجام می دهند. اما اصلی ترین کار آن ها، این است که باعث ماندگاری بیشتر آرایش شما می شوند و به شما پوستی صاف و یکدست می دهند.

علاوه بر این، بسیاری از پرایمرها حاوی SPF نیز هستند. این مورد باعث می شود که آن ها در برابر نور خورشید نیز محافظت خوبی به وجود بیاورند. در واقع پرایمرها به نوعی می توانند کار ضد آفتاب را نیز برای شما انجام دهند.

اگر می خواهید ترتیب و مراحل آرایش پوست را بدانید، به مقاله 10 مرحله آرایش پوست مراجعه کنید تا بدانید که پرایمرها دقیقا در کدام مرحله و به چه صورت استفاده می شوند.

چشم ها را فراموش نکنید!

استفاده از پرایمر برای پوست صورت، مانند استفاده از فیلترهای اینستاگرامی است. آن ها پوست شما را صاف و بدون هیچ منفذ و خطی نشان می دهند. اما در یک آرایش چهره ی بدون نقض، نباید چشم ها را نیز فراموش کنید.

چه چیزی بدتر از این است که یک شاهکار کامل روی چشم های خود پیاده کنید اما بعد از یک ساعت آرایش آن خراب شود؟ خراب شدن سایه و خط چشم، بعد از مدت زمان کم، یکی از کابوس های آرایشی است.

استفاده از پرایمر چشم به شما کمک می کند رنگ ها را ثابت و تمیزتر نگه دارید. علاوه بر آن استفاده از این نوع محصولات چشم آسان و سریع است.

پرایمر

 

به طور ساده پرایمر چشم چیست؟

پرایمر چشم،محصولی با پایه ی کرمی یا مایع است که بر روی پلک ها زده می شود. این محصول باعث ماندگاری بیشتر سایه و خط چشم می گردد. همچنین سبب می شود بافت آن ها نرم تر و طبیعی تر به نظر برسد.

پرایمر چشم مانند نواری دو طرفه عمل می کند که هم به پلک و هم به سایه می چسبد و اصلا مشخص نیست. این محصول می تواند رنگ آرایش شما را بهتر نشان دهد و حتی باعث روشن تر دیده شدن آن بشود.

پرایمر چشم پایه ای روی پلک ها ایجاد می نماید، چربی آن ها را جذب می کند. در نهایت باعث می شود صاف و یکدست به نظر بیایند. بدون استفاده از پرایمر، چربی پلک باعث می شود که سایه ها در طول روز حالت چین خورده و تکه تکه پیدا کنند. از طرف دیگر اگر پلک خشک پرایمر نداشته باشد، بعد از چند ساعت سایه پخش و محو می شود.

 

نحوه استفاده از پرایمر چشم به چه صورت است؟

استفاده از این محصول سه مرحله دارد. بعد از استفاده از کرم دور چشم، مقداری مایع یا کرم را با حالت ضربه ای پشت پلک بزنید.

لایه شما باید نازک باشد تا سریع جذب شود و روی پلک معلوم نباشد.

از حرکات سریع اما ملایم برای ترکیب آن استفاده کنید. این کار را از خط مژه تان شروع کنید و تا پایین ابرو ادامه دهید.

انواع پرایمرها را بشناسید

    1. پرایمر محو کننده

این محصولات بافت نرم و سبکی دارند. در کنار آن باعث می شوند پوست یکدست و صاف جلوه کند. محو کنندگی این محصول به این دلیل است که لک ها و نقاط تیره صورت را پوشش می دهد. همچنین این نوع پرایمرها مانع از برق انداختن آرایش چهره می شوند و در واقع به پوست حالتی تمیز و طبیعی می دهند. در کنار این موارد، از جمع شدن کرم پودر در کنار خط لبخند و اطراف چشم نیز جلوگیری می کنند.

پرایمر

    2. پرایمر رنگی

باید بدانید که پرایمر ها در رنگ های مختلفی تولید می شوند. دلیل این موضوع به کار پرایمرها بر می گردد. گفتیم که وظیفه اصلی این محصولات، بکدست کردن رنگ و بافت پوست است. برای آنکه همه ی قسمت های پوست صورت رنگ یکسانی و یکنواختی داشته باشند، پرایمرهای رنگی به وجود آمدند.

محصولاتی که رنگ سبز دارند، برای پوشاندن قرمزی صورت ناشی از آفتاب سوختگی یا جای جوش مناسب هستند. جالب است بدانید که رنگ سبز تنها برای جذب قرمزی پوست است و باعث سبز شدن پوست نمی گردد.

اگر خسته اید و لک ها صورتتان را کدر نشان می دهند، پرایمر صورتی برای شما ساخته شده است. این محصولات پوست را روشن تر و شاداب تر می کنند.

اگر پوست سبزه ای دایرید یا جوش های سر سیاه اذیتتان می کند؛ یا اگر همه ی قسمت های صورت شما به یک رنگ نیست، پرایمر زرد مشکلاتتان را حل می کند.

پوست های زرد و بی رمق از پرایمر بنفش استفاده می کنند. زیرا حالت بی رمق پوست را از بین می برد و به آن حالتی شاداب می بخشد.

در آخر پرایمرهای برنز برای کسانی هستند که پوستی رنگ پریده و بی روح دارند. رنگ برنز به پوست شما انرژی و رنگ می بخشد.

    3. پرایمرهای ضد پیری

یکی از کارهای تمامی پرایمر ها پوشاندن چین و چروک های صورت است. اما اگر می خواهید بیشتر به پوستتان برسید، باید از محصولات بر طرف کننده چین و چروک استفاده نمایید. پرایمرهای ضد پیری، علاوه بر اینکه صورت را صاف و یکدست نشان می دهند، برای شما یک کار مهم دیگر نیز می کنند. این محصولات با تقویت بافت پوست، سبب کم رنگ شدن چین و چروک ها و حتی از بین رفتن آن ها می شوند. البته می توانید از مواد آبرسان نیز استفاده کنید. اما محصولات ضد پیری، تاثیر بهتری خواهند گذاشت.

    4. پرایمر روشن کننده

اگر می خواهید آرایشی درخشان داشته باشید، این محصول مناسب شماست. محصولات روشن کننده علاوه بر یک نواخت کردن بافت پوست باعث می شوند که، پوست صورت در مجموع درخشان و روشن شود. این محصولات برای کوچک کردن منافذ بزرگ صورت، پوشاندن خطوط ریز  و بافت های تکه تکه ی پوست مناسب اند.

پرایمر

     5. پرایمر کوچک کننده منافذ

این محصولات به طور تخصصی منافذ صورت را کوچک می کنند. در واقع نه تنها به عنوان زیر ساز آرایشی باعث می شوند پوست یکدست و صاف باشد، بلکه به مرور زمان سبب می شوند خود بافت پوست صاف تر و بدون منافذ باز شود.

 

چگونه از پرایمر استفاده کنیم؟

حال بعد از شناخت رنگ های مختلف این محصول؛ همراه با انواع آن و کارکردهایش، وقت آن است با نحوه استفاده نیز آشنا شوید.این کار یک هنر زیبا و کاربردی است. این کار چند قانون دارد:

همیشه قبل از پرایمر آبرسان و مرطوب کننده بزنید. آبرسان باعث می شود پوست حالتی شفاف پیدا کند. مرطوب کننده نیز باعث می شود پرایمر به خوبی روی پوست بخوابد. اگر می خواهید بدانید چه مرطوب کننده ای مناسب پوست شما است، توصیه می کنیم به دسته بندی محصولات مرطوب کننده در سایت رنگدونه سر بزنید.

برای شروع پرایمز زدن، از وسط صورت شروع کنید و به سمت حاشیه های صورت بروید. دقت کنید که باید یک لایه ی نازک روی پوست ایجاد کنید نه سنگین.

می توانید با استفاده از نوک انگشت یا اسفنج این کار را انجام دهید. همچنین برای اطراف چشم، از محصولات مخصوص اطراف چشم استفاده کنید. بعد از استفاده، چند دقیقه به پوست فرصت دهید تا پرایمر روی آن بخوابد و حالتی طبیعی بگیرد.

 

  • اول صورت خود را تمیز بشویید و آبرسان و مرطوب کننده بزنید.
  • همیشه قبل از آرایش از ضد آفتاب استفاده کنید.
  • حال مقداری از پرایمر را پشت دستتان بریزید و با دست آن را مخلوط کنید تا گرم شود.
  • حال مواد آن را به صورت بمالید. این کار را با حرکات ملایم انجام دهید و اطمینان پیدا کنید که تمام منافذ صورت را پوشش می دهد. از جمله منافذ گونه ها، اطراف بینی و شقیقه.
  • بعد از جذب این مواد، می توانید از کرم های آرایشی استفاده کنید و طبق روتین آرایش خود را کامل کنید.

معرفی یک پرایمر مناسب

پرایمر بیوآکوا

این محصول، یکی از پرایمرهایی است که سبب اکسیژن رسانی به پوست می گردد. با افزایش اکسیژن رسانی، منافذ پوست به مرور کوچک تر می شوند. همچنین شبب می شود که رطوبت پوست افزایش یابد. در نتیجه آرایش به خوبی روی صورت می خوابد و پوست صاف و یکدست می شود. در واقع با این محصول تنها یک زیر ساز آرایشی خریداری نمی کنید، بلکه در کنار آن محصولی برای مراقبت از پوست نیز تهیه می نمایید. این پرایمر از نفوذ آلودگی ها به پوست جلوگیری می نماید و در کل باعث می شود پوستی شفاف، یکدست و صاف داشته باشید.

پرایمر بیوآکوا

 

 

 

 

 

 

0 0 رای ها
امتیاز
اشتراک
اطلاع از
guest
امتیاز
لطفا به محصول امتیاز بدهید
2 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی دیدگاه ها
ریحانه طاوسیان

سلام . وقت شما بخیر . پرايمر بيواکوا چند نوع هست ؟آیا پرايمر دور چشم هم دارید ؟

پشتیبانی رنگدونه

با سلام خیر پرایمر دور چشم نداریم
فقط یک نوع پرایمر بیوآکوا در سایت موجود هست