سلامت و زیبایی

9 نکته برای فیکس آرایش صورت

فیکس آرایش صورت

آرایش صورت هدف خاصی دارد و این هدف زیباتر شدن است. فیکس آرایش صورت، آخرین مرحله ی این آن هدف است و بدون آن تقریبا می توان گفت که به این هدف دست پیدا نکرده اید.
طبیعتا هر کسی که آرایش می کند، نمی خواهد بعد از چند ساعت با پوستی تکه تکه، آرایشی ماسیده و قیافه ای ژولیده طرف شود. فیکس آرایش صورت، برای حفظ زیبایی میکاپی که انجام داده اید تا همین حد ضروری است. تمام چیزی که برای آرایش بهتر و تمیز نیاز دراید، تکنیک هایی در حین میکاپ است تا آرایش شما ثابت باقی بماند.
لایه های ضخیم کرم پودر و آرایش ماسیده، چیزی است که چهره را غیر طبیعی و کسل کننده نشان می دهد. به خصوص امسال که تاکید زیادی روی آرایش پوست سبک و تمیز است. آرایشگران حرفه ای معتقدند این مورد به دلیل استفاده از کرم پودرعهای نامناسب پوست و عدم رعایت مراحل درست آرایشی است.

فیکس آرایش صورت

چند نکته برای فیکس آرایش صورت

برای آرایش صورت بهتر از با مراقبت پوست شروع کنید. در این صورت با احتمال خیلی زیاد به فیکس آرایش صورتتان کمک نموده اید.

1. صورتتان را با استفاده از شوینده بشویید.

روی صورت ما آلودگی هایی وجود دارد که اکثر مواقع آن را نمی بینیم. برای بهتر شدن آرایش اول پوست را تمیز کنید. این کار را با استفاده از یک شوینده ی مناسب پوست انجام دهید.

2. از آبرسان ها استفاده کنید.

درست است که شستشوی صورت برای پاک شدن آلودگی و گرد و غبار لازم است. اما با استفاده از شوینده، برخی از چربی های طبیعی پوست نیز شسته می شوند. برای فیکس کردن آرایش صورت، از آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید تا وضعیت پوستتان را به حالت تعادل برگردانید.
مرطوب کننده علاوه بر محافظت از سلامت پوست، به پخش شدن یکسان کرم پودر و داشتن آرایش صاف و یکنواخت کمک می کند. توصیه می کنیم از آبرسان هایی که حاوی هیالورونیک اسید هستند استفاده نمایید. این ماده یک روش سریع برای آبرسانی پوست است. استفاده از این دو ماده در زیر آرایش، باعث لطیف ماندن پوست و فیکس آرایش صورت می شود.
توصیه ی ما این است برای این مورد از سرم های آبرسان پوست استفاده نمایید. سرم ها بافت غلیظ تری دارند و مواد مغذی پوست را فراهم می کنند. علاوه بر این این مواد بافت سبکی داشته و سریعا جذب پوست می شوند. در آخر این مقاله چند سرم آبرسان مناسب را به شما معرفی می نماییم.

فیکس آرایش صورت

3. از ضدجوش ها در حد تعادل استفاده کنید.

اگر در روتین مراقبت از پوستتان استفاده از کرم های ضدجوش و ضد اکنه را دارید باید خیلی به این مورد دقت کنید. استفاده بیش از حد ضد جوش ها باعث خشک شدن و ایجاد حساسیت پوستی می گردد. در نتیجه پوست صورت، پوسته پوسته و ضعیف می شود.
اگر برای درمان لک های خود از موادی که دارای سالیسیلیک اسید یا بنزوئیل پراکسید هستند استفاده می کنید، پوستتان در معرض خشکی و پوسته پوسته شدن قرار دارد. پست حتما از آبرسان ها بدون چربی برای جبران رطوبت پوست استفاده کنید.
4. از استفاده ی کرم پودرهای سنگین خودداری کنید.
کرم های سنگین روی پوست، مانند مالیدن یک لایه ی ضخیم خامه بر روی کیک است. اگر چه این خامه باعث پوشش کیک می شود اما هیچ جذابیت ظاهری ای ندارد.
اگر از پایه های پودری استفاده می کنید این مورد را متوقف کنید. کرم پودرها باعث تجمع چربی می شوند، در نتیجه پوست برق می اندازد و آرایش می ماسد.
اگر می خواهید از سلامت پوستتان مراقبت کنید، به طور جدی توصیه می کنیم که استفاده ی روزانه کرم پودر را متوقف کنید. کرم پودرها باعث آسیب های زیادی به پوست می شوند. به جای آن می توانید از کرم هایی که بر پایه ی آب هستند استفاده نمایید.

پیشنهاد ویژه ما:

اگر می خواهید در کنار آرایش، از پوستتان نیز محافظت کنید، ما بی بی کرم ها را به شما توصیه می نماییم. بی بی کرم ها ترکیبی از کرم های زیبایی و محصولات مراقبتی پوست مانند ضد آفتاب هستند. بی بی کرم ها باعث رطوبت رسانی به پوست می شوند. همچنین به عنوان ضد آفتاب و کرم آرایشی نیز عمل می کنند. از این کرم ها می توانید برای آرایش روزانه و حتی آرایش های خاص تر استفاده کنید.
یکی از بهترین بی بی کرم هایی که می توانید استفاده کنید، بی بی کرم بیو آکوا است.
از ویژگی های این کرم می توان موارد زیر را نام برد:

  • تقویت کردن بافت پوست
  • کنترل کننده چربی پوست
  • ضد آب و مرطوب کننده پوست
  • محافظ پوست در برابر اشعه آفتاب
  • ماندگاری بالا
  • پر کننده چین و چروک و منافذ
    در واقع می توان گفت این بی بی کرم، کارهای مرطوب کننده، پرایمر، کرم پودر و ضد آفتاب را برای شما انجام می دهد.

فیکس آرایش صورت

5. یک کانسیلر نزدیک به رنگ پوست و متوسط انتخاب نمایید.

اگر چه استفاده از بی بی کرم ها تا حدی شما را از استفاده ی کانسیلر بی نیاز می کند. اما اگر می خواهید از کانسیلر استفاده کنید؛ کانسیلری متناسب با رنگ پوست خودتان انتخاب کنید.کانسیلرها برای پوشش سطح های پوستی متفاوت تولید شده اند. کانسیلرها در واقع همان کرم پودر هستند که فشرده شده اند و روشن تر هستند.
استفاده از کانسیلر قبل و بعد از کرم پودر ممکن است. طبق تجربه ی آرایشگران حرفه ای، کانسیلر قبل از کرم پودر، به فیکس آرایش صورت کمک می کند.

6. پایه آرایشی را با یک پد یا اسفنج مرطوب به پوست بزنید.

میله مورالس، آرایشگر خواننده هایی مثل ریحانا، آرایش ماسیده را نتیجه ی عدم ترکیب کافی می داند. برای ترکیب بهتر مواد آرایشی و پایه آرایشتان بهتر است از یک اسفنج مرطوب استفاده کنید.
اسفنج خیس، مقدار اضافی کرم پودر را جذب می کند و لایه ای سبک و روشن را روی پوست ایجاد می کند.

7. از پودرهای فیکس آرایش صورت استفاده کنید.

موادی که بر پایه ی پودر هستند، نسبت به موادی که بر پایه آب هستند، بیشتر باعث تجمع چربی می شوند. اما گاهی برای فیکس آرایش صورت استفاده از پودرهای فیکس کننده ضروری است.

8. آرایش خود را با اسپری آب به پایان برسانید.

اسپری های آب در پایان آرایش معجزه ای برای فیکس آرایش ضرورت هستند. از استفاده ی این مورد غافل نشوید.

فیکس آرایش صورت

9. بیش از حد آرایش نکنید.

آرایش لایه لایه باعث می شود پوست نتواند نفس بکشد. در نتیجه چربی زیر پوست تجمع پیدا می کند. اگر در طول روز آرایش داشته باشید این مورد بیشتر برای شما اتفاق می افتد. اگر در روز آرایش شما برق انداخت یا تکه تکه شد، به جای استفاده از یک لایه ی آرایشی دیگر، از یک براش استفاده کنید.
ابتدا چربی اضافی صورت را بگیرید. بعد می توانید با استفاده از یک براش، مواد آرایشی را دوباره به صورت بهتری ترکیب کنید. بهترین روش برایفیکس آرایش صورت در حالتی که عرق کرده اید، استفاده از این روش است. یک اسفنج را خیس کنید و به صورت ضربه ای روی پوست فشار دهید و بردارید.
اگر براش یا اسفنج همراهتان ندارید، می توانید از دست هایتان استفاده نماییدو ابتدا مطمئن شوید دستانتان تمیز است. بعد پست دست را روی صورت قرار داده و بردارید. برای این منظور با دست به صورت ضربه بزنید و عی کنید علاوه بر گرفتن چربی صورت، به فیکس آرایش نیز کمک کنید.

معرفی چند سرم آبرسان مناسب برای پوست

همانطور که گفتیم یکی از موارد فیکس آرایش صورت، استفاده از سرم های آبرسان قبل از آرایش است. سرم ها علاوه بر آبرسانی مغذی پوست نیز هستند. این محصولات مراقبتی می توانند به رفع چین و چروک، خشکی پوست و حتی ترمیم پوست کمک کنند.

فیکس آرایش صورت

• سرم مرطوب کننده هیالورونیک اسید ونزن

استفاده از سرم هایی که بر پایه هیالورونیک اسید هستند برای فیکس آرایش صورت مناسب است. سرم ونزن علاوه بر آبرسانی پوست صورت، کارهای زیادی دیگری نیز برای پوست شما انجام می دهد. از جمله این موارد می توان به قدرت این سرم در کوچک کردن منافذ باز پوست، کنترل چربی، مرطوب کنندگی پوست و کاهش سرعت پیری اشاره نمود. این سرم برای استفاده روزانه بسیار مناسب است و با بافت سبکی که دارد، اصلا روی پوست حس نمی شود.

فیکس آرایش صورت

این سرم به عمق پوست نفوذ می کنند وسبب نرم شدن و تغذیه پوست می گردد. سرم هایی که دارای هیالورونیک اسید هستند؛ عموما خاصیت مرطوب کنندگی و آبرسانی بالایی دارند. این سرم آسیب های پوست خشک را از بین می برد و برای انوع پوست ها مناسب است. سرم بیوآکوا باعث حساسیت پوست نمی شود و رطوبت مورد نیاز ان را به طور کامل تامین می کند. همچنین این سرم خاصیت کشسانی پوست را افزایش می دهد و ضد زبری پوست است. در نتیجه سرم بیو آکوا به فیکس آرایش صورت، کمک زیادی می کند.

فیکس آرایش صورت

استفاده از سرم بریلی قبل از آرایش به فیکس ارایش صورت کمک می کند. این سرم خاصیت کشسانی پوست را به آن باز می گرداند و یک آبرسان قوی برای پوست است. سرم بریلی علاوه بر هیالورونیک اسید، حاوی عصاره گیاه قاشقی، آلوئه ورا و گلیسیرین است. این سرم دارای ریز مولکول هایی است که به عمق پوست نفوذ می کنند و سبب فیکس آرایش صورت می گردند.

فیکس آرایش صورت

سرم لانبنا، علاوه بر خاصیت آبرسانی فوق العاده آن و فیکس آرایش صورت، عملکردهای زیاد دیگری نیز دارد. یکی از مواردی که باعث می شود این سرم یکی از بهترین سرم ها برای فیکس آرایش صورت باشد، این است که چربی پوست را تعدیل می کند.

در نتیجه باعث از بین رفتن جوش های سر سیاه و کوچک شدن منافذ باز پوست می شود. این سرم با ترمیم بافت پوست، از پیری پوست جلوگیری می نماید. سرم لانبنا سبب نرم شدن پوست و تغذیه ی بافت پوست می گردد. در نتیجه این سرم، بسیار برای فیکس آرایش صورت و حتی فراتر از آن مناسب است.

همچنین می توانید سایر سرم های پوست و صورت را در سایت رنگدونه مشاهده کنید.

کلام نهایی

آرایش کردن بخشی از زندگی روزمره ی هر بانویی است. اما فیکس آرایش صورت، بخش مهم تری است. زیرا در صورتی که آرایش روی صورت فیکس نشود، روی پوست تکه تکه شده و می ماسد. برای فیکس آرایش صورت می توان از نکاتی که در این مقاله ذکر شد استفاده نمود. همچنین همیشه در نظر داشته باشید که آرایش کمتر، به پوست اجازه نفس کشیدن می دهد.

 

 

0 0 رای ها
امتیاز
اشتراک
اطلاع از
guest
امتیاز
لطفا به محصول امتیاز بدهید
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی دیدگاه ها