سلامت و زیبایی

10 ماده ی روشن کننده پوست که آسیبی به پوست نمی رسانند.

روشن کننده پوست

 

همه ی موادی که برای پوست استفاده می شوند باید بدون ضرر باشند، مخصوصا روشن کننده پوست که مصرف آن در میان خانم ها بسیار زیاد است. اما حقیقت این است که همه ی روشن کننده های پوست، برای پوست بدون ضرر نیستند.

این بدنامی روشن کننده پوست به خاطر وجود ماده ای به نام هیدروکینون در برخی از کرم های روشن کننده ی پوست است. این ماده ترکیبی از جیوه و اکرونوز است که در دراز مدت باعث تغییر رنگ پوست شده و پوست متمایل به رنگ آبی می شود. اگر چه حدود 1 تا 2 درصد آن بی خطر است.

روشن کننده پوستی که حاوی این ماده است اکثرا در آسیا تولید می شود. به همین دلیل بهتر است موارد ایمن در استفاده ی روشن کننده پوست را بشناسیم تا بتوانیم بهترین انتخاب را انجام دهیم.

روشن کننده پوست

 

10 ماده ی روشن کننده ی پوست که بی ضرر بودن آن ها اثبات شده است

برای داشتن پوستی روشن و صاف، علاوه بر استفاده از محصولات مراقبتی پوست، استفاده از روشن کننده ها نیز سبب می شود پوستی شفاف و درخشان داشته باشید. در لیست زیر به معرفی 10 مورد از موادی می پردازیم که وجود آن ها در ترکیبات کرم روشن کننده بسیار مفید است. ما برای تهیه ی این لیست از وبسایت آزمایشگاهی فلوریدا کمک گرفته ایم.

  1. اسیدکوجیک

کوجیک اسید یکی از محصولات جانبی است که از تفاله‌ی برنج تهیه می شود. این ماده که برای تهیه ی شراب برنج نیز استفاده می شود، یک روشن کننده پوست عالی و بدون ضرر است.

عملکرد کوجیک اسید به این صورت است که یکی از آنزیم های تولید کننده ی ملانین در پوست را از کار می اندازد. به این شیوه دیگر پوست رنگدانه ای برای تولید لک و تیرگی ندارد. در نتیجه کرم روشن کننده ی حاوی کوجیک اسید به شما پوستی روشن می دهد.

اسید کوجیک

  1. ویتامین سی

کافی است خواص ویتامین سی برای پوست را بدانید تا شما نیز از طرفداران این ویتامین باشید. ویتامین سی کلاژن ساز پوست است و علاوه بر روشن کردن پوست، آنتی اکسیدان خوب نیز هست. ویتامین سی ضد پیری پوست می باشد که مقاومت پوست را افزایش داده و پوست را در مقابل آلودگی ها محافظت می کند.

پوست به طور طبیعی ویتامین سی می سازد، زیرا یکی از مواد ضروری برای سلامت پوست است. به همین دلیل استفاده از روشن کننده پوست که حاوی ویتامین سی است یک روش ایمن و بدون ضرر برای داشتن پوستی سفید و روشن است.

  1. آلفا آربوتین

وجود آلفا آربوتین به مقدار 1 تا 2 درصد در کرم روشن کننده پوست، سبب ایجاد تاثیری شگفت انگیز می شود. این ماده به طور طبیعی ترشح مواد روشن کننده پوست را افزایش می دهد. و همانند اسید کوجیک، عملکرد آنزیم های تولید ملانین را کاهش می دهد، به همین دلیل پوست روشن تر و درخشان می شود.

 

  1. نیاسین آمید

اگر به دنبال روشن کننده پوست می گردید و با نیاسین آمید آشنایی ندارید، بهتر است دست نگه دارید. نیاسین آمید که به عنوان پرو ویتامین B3 نیز شناخته می شود تاثیرات شگفت انگیزی بر روی زیبایی پوست دارد. از تاثیرات آن می توان به: تنظیم ترشح چربی پوست، آنتی اکسیدان، تقویت کننده، ضد التهاب و روشن کننده پوست اشاره کرد.

نیاسین آمید در هنگام ترکیب با برخی مواد دیگر مانند استیل گلوکزآمین، تاثیر بسیار بیشتری نیز خواهد داشت.

روشن کننده پوست

  1. گلوتاتیون

گلوتاتیون یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که حتی می تواند به عنوان یک ماده ی مغذی پوست نیز استفاده گردد. گلوتاتیون در ترکیب با موادی مانند اسید کوجیک تاثیر فوق العاده ای دارد.

اگر چه این ماده یک روشن کننده پوست بدون ضرر است ، اما در مورد مدت زمان استفاده از آن اطلاعات چندان زیادی در دسترس نیست. بدون شک این ماده بر روی روشن شدن پوست تاثیر بسزایی دارد، اما مدت زمان عملکرد آن دقیق برآورد نشده است.

  1. اسید آزالیک

ممکن است از دیدن واژه ی اسید تعجب کرده باشید. پس اول این مورد را بررسی می کنیم.

پوست انسان به دلیل ترشح چربی و عرق همیشه حالت اسیدی دارد. این حالت برای محافظت پوست در مقابل باکتری ها و عوامل بیماری زا نیز مفید است.

اسید آزالیک با PH 5.5 دقیقا به اندازه ی پوست انسان اسیدی است. این ماده بیشتر به عنوان ضد التهاب و از بین برنده ی پوسته ریزی صورت شناخته می شود. اما اسید آزالیک یک روشن کننده پوست نیز هست. استفاده از این ماده در کرم های روشن کننده نه تنها باعث درخشان شدن پوست می گردد بلکه به تمیز نگه داشتن پوست نیز کمک می کند.

  1. اسید گلیکولیک

شاید اسید گلیکولیک را به عنوان یک لایه بردار خوب بشناسید اما باید بدانید که این ماده یک روشن کننده پوست نیز هست. اکثر موادی که در این لیست بررسی کردیم، با جلوگیری از عمل ملانین به روشن شدن وست کمک می کنند.

اما اگر از قبل ملانین ها باعث تیره شدن پوست شده باشند، اسید گلیکولیک آن ها را کمرنگ می کند و از بین می برد. استفاده از اسید گلیکولیک سرعت سنتز و تغییرات سلولی را افزایش می دهد؛ در نتیجه زودتر به پوستی روشن و شفاف خواهید رسید.

این اسید لایه بردار، در عمل با موادی مانند کوجیک اسید به شدت موثر عمل می کند. زیرا با لایه بردری سلول های مرده و صاف کردن پوست، باعث روشن شدن پوست می گردد و آن را تقویت می کند.

روشن کننده پوست

  1. اسید لینولئیک

احتمالا در مورد خواص روغن های گل محمدی یا روغن انگور برای پوست مطالبی شیده اید. این روغن ها جزو رغن های روشن کننده پوست هستند. دلیل روشن کنندگی آن ها ماده ای به نام اسید لینولئیک است.

تحقیقات نشان می دهد که اسید لینولئیک به سرعت تولید ملانین پوست را متوقف می کند. همچنین این اسید باعث تقویت پوست نیز می گردد که در نهایت به شما پوستی روشن و شفاف هدیه می دهد.

  1. توت کاغذی

عصاره ی توت، فعال کننده ی مواد روشن کننده پوست است. سوپر اکسید یکی از موادی است که از عصاره ی توت گرفته می شود. این ماده از پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند. در نتیجه لکه های پیری ایجاد نمی شوند و پوست شفاف  و روشن باقی می ماند.

  1. عصاره ی شیرین بیان

عصاره ی شیرین بیان حاوی چند ترکیب موثر به عنوان روشن کننده پوست است. برخی از مواد موجود در شیرین بیان از فعالیت آنزیم های ملانین ساز جلوگیری می کنند. در حالی که ترکیبات دیگر سبب افزایش ترشح مواد روشن کننده پوست می شوند. همه ی این موارد در کنار هم، شیرین بیان را به یک روشن کننده عالی برای پوست تبدیل کرده است.

 

روشن کننده پوست

 

معرفی 5 کرم روشن کننده پوست که حتما باید از ان ها استفاده کنید.

حال که با ترکیبات موثر روشن کننده پوست آشنا شدیم، بهتر است با چند نمونه از کرم های روشن کننده عالی نیز آشنا شویم. شایان ذکر است که همه ی این کرم ها را می توانید از سایت رنگدونه تهیه نمایید.

همانطور که گفتیم اسید کوجیک از برنج تهیه می شود. این سرم نیز از برنج سفید تهیه شده است. به همین دلیل سرم رورک یک روشن کننته و سفید کننده شگفت انگیز برای پوست است. این سرم حاوی گلیسیرین، جوانه برنج و جوانه‌ی جو می باشد. این ترکیبات سبب صاف شدن پوست و روشن شدن آن می شوند.

ترکیبات گیاهی سرم رورک، رنگ و بافت پوست را تقویت کرده و سبب کاهش آثار پیری می گردد. در نتیجه ی تقویت بافت پوست، آکنه ها و منافذ باز صورت از بین می روند و در نتیجه پوستی نرم، شفاف و سالم خواهید داشت.

سرم روشن کننده نرم کننده برنج سفید رورک

کرم بیوآکوا حاوی مواد سفید کننده‌ ی فعال است که ترشح مواد سفید کننده ی پوست را افزایش می دهد. این کرم سبب روشن شدن پوست و از بین رفتن لک ها می شود.

همانطور که گفتیم روشن شدن پوست با دو روش اتفاق می افتد، یکی توقف تولید ملانین و دیگری از بین بردن ملانین های موجود.

کرم بیوآکوا، لک ها و ملانین های پوست را از بین می برد. و در مدت زمان کمی سبب افزایش انرژی پوست، درخشندگی و سلامت پوست می گردد.

گفتیم که یکی از ترکیبات عالی در روشن کننده های پوست، ویتامین سی است. سرم بریلی با دارا بودن مقادیر مناسب ویتامین سی، سبب روشن شدن پوست و افزایش حالت ارتجاعی و کشسانی آن می گردد.

این سرم ملانین های پوست را کنترل کرده و از ایجاد کک و مک و سایر لک ها جلوگیری می کند. در نتیجه سرم ویتامین سی بریلی، علاوه بر روشن کننده پوست، باعث تقویت پوست گردیده و ضد پیری پوست است.

C:\Users\m_fei\Downloads\سرم روشن کننده ویتامین سی بریلی\سرم روشن کننده ویتامین سی بریلی

سرم ایمیجز با ویتامین های ضروری پوست غنی شده است. این ویتامین ها باعث تغذیه و تقویت پوست می گردند که در نتیجه ی آن پوستی مرطوب و روشن خواهید داشت.

این سرم خاصیت بازسازی کننده و ترمیم کننده دارد و علاوه بر تقویت رنگ پوست، باعث شادابی پوست می گردد. سرم ایمیجز همچنین ضد پیری پوست است و به شما در داشتن پوستی جوان و جذاب کمک می کند.

کرم بیوآکوا برای انواع پوست و مخصوصا پوست های خشک و تیر مناسب است. این کرم از ترکیباتی استفاده کرده است که سبب لیفت و روشن شدن پوست چهره می گردند. کرم بیوآکوا با احیا و آبرسانی پوست، از پیری پوست جلوگیری کرده و به شما پوستی درخشان و شفاف هدیه می دهد.

 

کلام آخر

روشن کننده پوست، بر لایه های عمیق پوست تاثیر می گذارد. به همین دلیل بسیار مهم است که در کرم های روش کننده از چه ترکیباتی استفاده می گردد. ما در این مقاله علاوه بر معرفی ترکیبات مفید و بی ضرر، به معرفی محصولاتی پرداختیم که کاملا بر اساس مواد بی ضرر و مفید برای پوست ساخته شده اند.

 

 

 

 

 

 

0 0 رای ها
امتیاز
اشتراک
اطلاع از
guest
امتیاز
لطفا به محصول امتیاز بدهید
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی دیدگاه ها