دانستنی های سلامت و زیبایی

پچ زیر چشم چیست و نحوه استفاده از پچ زیر چشم+ به همراه معرفی 5 پچ مناسب

پچ زیر چشم

پچ زیر چشم در حال تبدیل شدن به یکی از محصولات ضروری در مراقبت پوست می باشد. پچ زیر چشم، همان ماسک هایی هستند که برای استفاده ی دور چشم، اختصاصی تولید شده اند. این پچ ها به رفع خشکی پوست اطراف چشم کمک نموده و از تیرگی زیر چشم ها نیز جلوگیری می نمایند. در این مقاله علاوه بر معرفی پچ زیر چشم و نحوه ی استفاده از آن، به شما چند محصول مناسب برای استفاده نیز معرفی می کنیم.

پچ زیر چشم

پچ زیر چشم چیست؟

پچ های زیر چشم، اولین بار توسط دانشمندی کره ای وارد عرصه ی زیبایی شدند. پچ های اولیه به صورت پارچه ای بودند که موادی روی آن ها قرار می گرفت. پچ زیر چشم اولیه، تا حدودی گران بود و هر کسی نمی توانست آن را در روتین معمول خود استفاده کند. اما امروزه با رایج شدن استفاده از پچ زیر چشم، محصولات مقرون به صرفه تری نیز تولید شدند که همان کارایی را داشتند.
به عبارت ساده تر، پچ دور چشم ماسک کوچکی است که برای استفاده در پوست حساس زیر چشم مناسب است. اکثر پچ های دور چشم از هیدروژل ساخته شدند، با این حال پچ هایی نیز وجود دارند که از پارچه های سلولزی و لطیف ساخته شده اند.
پچ های دور چشم دارای مواد معدنی، ویتامین ها و سایر مواد مفید برای پوست زیر چشم هستند. این مواد خواه به صورت طبیعی وجود داشته باشد یا اینکه پچ زیر چشم با این مواد غنی شده باشد.

مشاهده تمامی پچ های زیر چشم

پچ های زیر چشم چه کاری انجام می دهند؟

هدف اصلی پچ زیر چشم، مرطوب کردن پوست حساس زیر چشم است. همانطور که می دانید پوست اطراف چشم ها و زیر چشم، حساس تر از پوست سایر قسمت های صورت است. به همین دلیل مرطوب نگه داشتن پوست این قسمت بسیار ضروری است. سلول های زیر چشم به نسبت به سایر سلول های پوستی دیگر، مقدار کمتری پربی تولید می کنند. به همین دلیل پچ زیر چشم، به نوعی ساخته شده است تا این خشکی را جبران نماید.
پچ های زیر چشم همچنین برای کاهش چین و چروک اطراف چشم و کاهش سیاهی زیر چشم ها مفید عمل می کنند. اما اگر می خواهید پچ های زیر چشم را برای هدف خاصی استفاده کنید، نکات زیر راهنمای شما خواهد بود:

  • سیاهی دور چشم: اگر برای رفع سیاهی دور چشم می خواهید پچ مناسبی استفاده کنید، پچ هایی را انتخاب کنید که حاوی کافئین ، پانتنول و روغنهای اساسی آرامبخش مانند نعناع ، اسطوخودوس و بابونه هستند.
  • پف زیر چشم: اگر پچ مناسبی برای رفع پف زیر چشم می خواهید باید پچ هایی حاوی هیالورونیک اسید و کافئین انتخاب نمایید
  • چین و چروک دور چشم: اگر پچ مناسبی برای رفع چین و چروک دور چشم می خواهید، بهتر است از پچ هایی استفاده کنید که حاوی انتی اکسیدان، ویتامین C، رتینول و پپتیدها باشند.

پچ زیر چشم

نحوه ی استفاده از پچ زیر چشم به چه صورت است؟

برای استفاده از پچ زیر چشم چند مرحله ی ساده وجود دارد. برای نتیجه گیری بهتر، این موارد را رعایت کنید.
1. آرایش صورتتان را پاک کنید و با استفاده از یک شوینده ی مناسب، پوست را تمیز کنید.
2. تونر بزنید. تونرها به پاکسازی عمیق تر پوست کمک می کنند. برای مطالعه ی بیشتر در مورد تاثیر تونرها بر روی پوست، به مقاله ی آن در مجله ی زیبایی رنگدونه مراجعه نمایید.
3. به مدت 15 تا 20 دقیقه پچ ها را زیر چشم قرار دهید.
4. بعد از گذشت زمان مورد نیاز، پچ ها را برداشته و از سرم یا کرم دور چشم استفاده نمایید.

باید ها و نبایدهای استفاده از پچ زیر چشم

شما می توانید به دفعات دلخواه در هفته از پچ زیر چشم استفاده نمایید. این کار هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.

در هنگام استفاده از پچ زیر چشم خاصی حتما به دستورالعمل های روی جلد آن توجه نمایید. این دستورالعمل ها توسط متخصصان پوست و پزشکان معتبر نوشته شده اند. پس آن ها را نادیده نگیرید.

قبل از استفاده از پچ زیر چشم از کرم یا سرم خاصی استفاده نکنید، این مواد تاثیر پچ ها را کاهش می دهند.

یک پچ زیر چشم را، بیشتر از دفعات نوشته شده بر روی جلد آن استفاده نکنید. استفاده ی بیش از حد از یک پچ، ممکن است نتیجه ی عکس بدهد و باعث خشکی پوست زیر چشم نیز بشود.

پچ های زیر چشم، یک بار مصرف هستند، از پچ های زیر چشم، چند بار استفاده نکنید. این کار ممکن است باعث ایجاد لک در پوست زیر چشم شود.

پچ زیر چشم

 

هرگز با پچ زیر چشم نخوابید. همه ی پچ های زیر چشم، باید در همان مدت زمانی که روی جلد آن ها نوشته شده است استفاده شوند. مثلا اگر روی جعبه ی ان نوشته شده باشد، بیست دقیقه، بعد از این زمان آن را بردارید. خوابیدن با پچ زیر چشم، باعث ایجاد چین و چروک در اطراف چشم و خشک شدن پوست این ناحیه می شود.

برخی از افراد می گویند که می توان از پچ زیر چشم، برای بینی نیز استفاده کرد. اگر چه این کار هیچ ممانعتی ندارد اما پچ ها به طور اختصاصی برای پوست زیر چشم ساخته شده اند. استفاده از آن ها برای پوست نواحی دیگر، ممکن است تاثیری نداشته باشد.

بیست دقیقه قبل از استفاده از پچ زیر چشم، می توانید آن را در فریز بگذارید. این کار باعث افزایش تاثیر آن ها در کم کردن پف زیر چشم می شود.

 

مشاهده تمامی محصولات دور چشم

 

معرفی 5 پچ زیر چشم فوق العاده

  1. پچ زیر چشم آبرسان لانبنا

همانطور که گفتیم، کار عمده ای که پچ زیر چشم انجام می دهدف مرطوب کنندگی پوست است. پچ زیر چشم لانبنا، برای این کار اختصاصی شده است. از ترکیبات موثر این پچ می توان به هیالورونیک اسید و گلیسیرین اشاره کرد. این پچ ها از پارچه ی سلولزی ساخته شده اند، که از مناسب ترین مواد برای ساخت پچ زیر چشم می باشند. پچ زیر چشم لانبنا، برای کاهش پف زیر چشم، رفع خشکی پوست زیر چشم و برطرف کردن سیاهی زیر چشم مناسب است. این پچ ضد چین و چروک بوده، پوست زیر چشم را آبرسانی نموده و باعث نرم شدن آن می شود.

پچ زیر چشم آبرسان لانبنا

 

 2. پچ زیر چشم سفید کننده لانبنا

پچ زیر چشم سفید کننده، دارای ترکیباتی است که برای رفع تیرگی زیر چشم موثرند. این پچ زیر چشم از جنس پارچه ی سلولزی می باشد که قدرت جذب 98 درصد را به همراه دارد. پچ زیر چشم سفید کننده لانبنا، حاوی تمامی مواد مغذی لازم برای پوست زیر چشم است. این پچ ها حاوی کلاژن بوده و پوست زیر چشم را آبرسانی می کنند.

با استفاده از این پچ ، پوست روشن، درخشان و نرم می گردد. همچنین پچ زیر چشم لانبنا به کاهش چین و چروک و آثار پیری پوست نیز کمک می کند.

پچ زیر چشم سفید کننده لانبنا

3. پچ زیر چشم کلاژن لانبنا 

از ترکیبات موثر این پچ می توان به کلاژن، عصاره ی بابونه و طلا اشاره نمود. پچ کلاژن لانبنا، به گونه ای ساخته شده است که جذب سریعی دارد و سبب ایجاد حساسیت پوستی نمی گردد. کلاژن از پروتئین های طبیعی پوست است که سبب افزایش حالت کشسانی و شادابی پوست می گردد. این پروتئین به طور طبیعی در این ماسک به کار رفته است و سبب کاهش آثار پیری پوست زیر چشم می گردد. با استفاده از این پچ، می توان به کاهش گوذی زیر چشم کمک نمود. پچ کلاژن، سبب نرم شدن، لیفت شدن و افزایش خاصیت الاستیته پوست می شود.

 

 

پچ زیر چشم کلاژن لانبنا

4. پچ زیر چشم مرطوب کننده و مغذی لانبنا

اگر به دنبال پچی هستید که نیازهای غذایی پوست زیر چشم را به طور کامل تامین کند، این محصول مناسب شما است. پچ مغذی لانبنا، حاوی تمامی مواد مغذی مورد نیاز برای پوست زیر چشم است. این مواد شامل روغن هسته انگور، ویتامین های ضروری، کلاژن و گلیسیرین می باشند. ویتامین های به کار رفته در این پچ، از ضروری ترین ویتامین ها برای سلامت پوست هستند.

این ماسک، بافت زیر چشم را تقویت می کند وباعث کاهش پف زیر چشم می گردد. مواد مغذی موجود در آن، سبب شادابی و افزایش انرژی پوست می شوند. در نتیجه پوست عمیقا آبرسانی و تغذیه می گردد. در نهایت این ماسک به کاهش آثار پیری و چین و چروک، همچنین حذف پف زیر چشم کمک می کند.

پچ زیر چشم مرطوب کننده و مغذی لانبنا

5. پچ زیر چشم شکوفه گیلاس بیوآکوا

پوستی به لطافت شکوفه های گیلاس داشته باشید.

با اطمینان می توان گفت که این توصیف بدون اغراق است. زیرا این ماسک غنی از عصاره ی شکوفه های گیلاس است. پچ زیر چشم شکوفه ی گیلاس سرشار از نانو پپتیدهای لازم برای پوست است. عصاره ی شکوفه های گیلاس در کنار کلاژن، سبب رفع تیرگی زیر چشم و بازسازی سلول های آسیب دیده می شود. این ماسک شامل مواد مغذی مورد نیاز پوست زیر چشم است، به همین جهت بعد از استفاده از ان، انرژی پوست افزایش می یابد. این پچ با تغذیه ی پوست زیر چشم، سبب کاهش چین و چروک های این ناحیه شده و با آثار پیری مقابله می کند. در نتیجه گودی زیر چشم کاهش پیدا کرده و باعث ایجاد پوستی سفید و درخشان می شود.

پچ زیر چشم چیست و نحوه استفاده از پچ زیر چشم+ به همراه معرفی 5 پچ مناسب

تمامی ماسک های بالا را می توانید از سایت رنگدونه با بهترین قیمت تهیه نمایید. همچنین برای مشاهده ی سایر محصولات مراقبت پوست، به دسته بندی مربوط به این محصولات مراجعه کنید.

 نتیجه ی نهایی

پچ زیر چشم در حال تبدیل شدن به یکی از موارد روتین پوست است. این پچ ها سبب مرطوب شدن، فع تیرگی و پف زیر چشم می شوند. با اطمینان می توان گفت که استفاده از پچ های زیر چشم، برای پوست این ناحیه نتیجه ای عالی به همراه دارد.

پوست زیر چشم نسبت به پوست سایر قسمت های صورت خشک تر و نازک تر است. این همان دلیلی است که استفاده از پچ زیر چشم را ضروری می کند. زیرا این ماسک ها به طور اختصاصی باعث تغذیه ی پوست این قسمت می گردند. در نتیجه پوست زیر چشم کمتر دچار چین و چروک، پف و سیاهی می شود.

اگر به مسائل آرایشی و بهداشتی بانوان علاقه مندید، توصیه می کنیم در مجله ی زیبایی رنگدونه با ما همراه باشید.

 

 

 

0 0 رای ها
امتیاز
guest
11 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی دیدگاه ها
میترا
میترا
1 سال پیش

پچ زیر چشم واقعا عالیه من استفاده کردم و راضیم

نیکا
نیکا
1 سال پیش

من خریدم و خیلی راضی بودم برای من برند بیو آ هستش با عصاره ی آلوورا که موثر بود برام همچنین میتونم به دوستان بگم که قیمتش خلی نسبتاً به موثر بودنش کمه.
من برای سیاهی چشمم گرفتم و خیلی عالی بود به کسانی‌ مشکلی مثل سیاهی چشم ، چین و چروک چشم و غیره دارند از این محصول بی نظیر و خفن استفاده نمایند???

مهرو
مهرو
1 سال پیش

من برای سیاهی و گودی زیر چشم گرفتم مارک بیو آکوا رنگ سبزش به نظر من که خیلی خوبه

ملیکا
ملیکا
7 ماه پیش

چرا وقتی ازشون استفاده میکنم من زیر چشمم شروع ب سوزش میکنه؟

رنگدونه
رنگدونه
پاسخ به  ملیکا
7 ماه پیش

لطفا بیشتر از مدت زمان تعیین شده نزارید بمونه

اسما
اسما
پاسخ به  ملیکا
4 ماه پیش

دقیقا منم وقتی استفاده میکنم ۵دقیقه اول میسوزه زیر چشمم، مارک بیوآکوا هستش رنگ قرمزش

Mahsam
Mahsam
7 ماه پیش

برای 16 سال میتونه استفاده بشه؟

پشتیبانی رنگدونه
پشتیبانی رنگدونه
پاسخ به  Mahsam
6 ماه پیش

بستگی به خود محصول داره اما بهتر هست 25 سال به بالا استفاده بشه

مرضیه
مرضیه
6 ماه پیش

من وقتی زیر چشمم میزارم خیلی میسوزه چرا اینجوری میشه علتش چیه
آیا ضرری هم داره

پشتیبانی رنگدونه
پشتیبانی رنگدونه
پاسخ به  مرضیه
6 ماه پیش

سلام
همانطور که گفته شد لطفا بیشتر از مدت زمان تعیین شده نزارید بمونه

اسما
اسما
پاسخ به  پشتیبانی رنگدونه
4 ماه پیش

اصلا به بیست دقیقه نمی‌کشه که، ۵ دقیقه اول میسوزه بعدش رفته رفته کم میشه