سلامت و زیبایی

عوارض خوردن فست فود روی پوست و مو چیست؟

عوارض خوردن فست فود روی پوست و مو

تاثیر فست فود بر بدن چیست؟ آثار مخرب فست فود روی بدن چیست؟ عوارض خوردن فست فود روی پوست و مو چیست؟ آیا خوردن فست فود باعث ریزش مو می شود؟ فست فود و جوش صورت با هم ارتباط دارند؟ مضرات فست فود روی کودکان چگونه است؟ مضرات فست فود روی پوست مو خطرناک هستند؟ تاثیر فست فود روی پوست و مو چجوری نمایان می شود؟ مضرات فست فود روی پوست و مو قابل جلوگیری هستند؟ جلوگیری از بروز عوارض فست فود روی پوست و مو چگونه است؟

در این مقاله با ما باشید تا به پاسخ همه این سوال ها برسید و هر آنچه لازم است درباره عوارض خوردن فست فود روی پوست و مو بدانید را بهتان بگوییم؛ ولی قبل از آن بیایید بررسی کنیم فست فود چی هست و به چی می گویند.عوارض خوردن فست فود روی پوست و مو

فست فود چیست؟

شاید با خودتان بگویید این را که همه می دانند؛ ولی بیشتر مردم فکر می کنند فقط همبرگر، سوسیس، کباب لقمه، فلافل، ناگت و کالباس فست فود هستند؛ ولی این درست نیست. از نظر علمی همه غذاهای بیرون بر مثل سیب زمینی، پنیر پیتزا، حتی نوشیدنی هایی مثل نوشابه و موارد بالا فست فود حساب می شوند. نام این غذاها به خودشان است، غذا سریع، زود آماده می شوند. جدا از این ها غذاهای تند حاوی چربی های اشباع، قند مصنوعی، نمک و کربوهیدرات و فاقد فیبر لازم فست فود( fast food) هستند. خوردن فست فودها ممکن است لذت خاصی را به افراد بدهد؛ اما عوارض فست فود روی بدن بیشتر از فوایدش است.

با توجه به آمارهایی که در سال 2013 تا 2016 گرفته شد، در سال هر 36.6 درصد بزرگسالان حداقل یک روز تمام فست فود میخورد، این آمار برای نوجوانان و کودکان نیز که در سال 2015 تا 2018 گرفته شد به همین مقدار است.( منبع )

چرا فست فود نخوریم؟ شاید خوردن یک وعده فست فود در ماه به بدن آسیب نرساند و مضرات فست فود روی بدن اصلا نمایان نشود؛ ولی عادت به خوردن این غذاها برای بدن مخرب است. در ادامه این مقاله آثار مخرب فست فود روی بدن را بررسی می کنیم و تاثیر فست فود روی پوست و مو را بررسی می کنیم تا دلیل نخوردن فست فودها را بهتر درک کنید.عوارض خوردن فست فود روی پوست و مو

مضرات فست فودها روی بدن

تاثیر فست فود روی سیستم گوارشی و قلبی عروقی

بیشتر فست فودها حاوی کربوهیدرات هایی با فیبر کم هستند. بعد از خوردن فست فود بدن شروع به تجزیه و جذب آن می کند و کربوهیدرات آن باعث افزایش قند خون می شود. لوزالمعده در جواب به افزایش قند خون انسولین ترشح می کند. انسولین باعث می شود قند خون وارد سلول ها شود و سلول ها از آن ها تغذیه کند و به فعالیت خود ادامه دهد، این باعث می شود که قند خون به حالت عادی برگردد. این فرایند توسط بدن کنترل می شود و تا جایی که بدن سالم باشد و کربوهیدرات زیاد نباشد، بدن می تواند چرخه قند خون را کنترل کند.

خوردن مداوم فست فودها و دریافت مقادیر زیاد کربوهیدرات( فست فودها کربوهیدرات خوبی دارند)  باعث تکرار این چرخه می شوند، این باعث می شود که رفته رفته پاسخ بدن به انسولین کاهش یابد و بدن نسبت به انسولین مقاوم شود. کاهش پاسخ به انسولین باعث افزایش وزن و دیابت نوع 2 می شود.

پر فروش ترین محصولات مو

افزایش وزن باعث بروز مشکلات تنفسی و آسم می شود. ممکن است این عوارض فست فود بر بدن در حالت عادی مشخص نباشد؛ ولی وقتی که ورزش می کنید یا از پله ها بالا می روید خود را نشان دهد.عوارض خوردن فست فود روی پوست و مو

قند و چربی

بعضی از فست فودها فقط قند بدن را افزایش می دهند یعنی به بدن کالری می دهند؛ ولی بدن را تغذیه نمی کنند( بدن به ویتامین و پروتین هم نیاز دارد).  خیلی از نوشیدنی های فست فودی فقط قند هستند و چیز دیگری ندارند، حتی بیشتر از نیاز روزانه بدن قند دارند. مثلا یک قوطی نوشابه کوکاکولا حاوی 9.75 قاشق چای خوری شکر است که این مقدار برابر است با 39 گرم قند و 140 کالری؛ ولی به جز قند هیچ ماده مغذی دیگری ندارد.

جدا از این بیشتر فست فودها حاوی مقادیر زیادی از چربی ترانس هستند. هیچ مقداری از چربی ترانس خوب نیست چون باعث افزایش LDL( کلسترول بد) و کاهش HDL(کلسترول خوب) می شود. این تاثیر خوردن فست فود بر بدن زمینه ساز دیابت نوع 2 و بیماری قلبی عروقی می شود.

هیچ مقدار چربی ترانس خوب یا سالم نیست. خوردن غذاهایی که حاوی آن هستند می تواند LDL (کلسترول بد) شما را افزایش دهد ، HDL (کلسترول خوب) شما را کاهش دهد و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی را افزایش دهد.

آثار مخرب فست فود روی بدن ممکن است روی سیستم تولید مثل مشاهده شود و نحوه عملکرد هورمون ها را برهم بریزد و مشکلاتی در تولید مثل ایجاد کند که بزرگترین تاثیر فست فود روی تولید مثل، مشکلات رشد برای جنین است.عوارض خوردن فست فود روی پوست و مو

تاثیر فست فود بر استخوان ها و سیستم اسکلتی

تاثیر فست فود روی دندان ها راست است؟ کربوهیدرات موجود در فست فودها باعث تولید و افزایش اسیدهای دهان می شود. این اسیدها باعث تجزیه مینای دندان می شوند، وقتی که مینای از بین برود دندان ها بیشتر در خطر باکتریایی شدن قرار می گیرند و آسیب می بینند.

همچنین فست فود باعث افزایش وزن می شود و استحکام استخوان را کم می کند و خطر شکستن استخوان را در افراد مسن بالا می برد. شنیده اند که خوردن نوشابه باعث پوکی استخوان می شود؟ بهتر است برای جلوگیری از پوکی استخوان ورزش کنید و تغذیه تان را درست کنید.

همچنین خوردن فست فود باعث سرطان می شود.عوارض خوردن فست فود روی پوست و مو

عوارض خوردن فست فود روی پوست و مو (The side effects of fast food on the skin and hair)

در بالا هم گفتیم خوردن ماهی یک بار فست فود مشکل خاصی ایجاد نمی کند؛ ولی اگر از آن بیشتر باشد برای بدن مضر است. در این بخش می خواهیم مضرات فست فود روی پوست و مو را بررسی کنیم و به سوال « آیا تاثیر فست فود روی پوست مو منفی است؟» پاسخ دهیم.

تاثیر فست فود روی پوست و مو: چربی و کلسترول فست فودها

در بالا هم گفتیم که این غذاها سرشار از قند مصنوعی و نمک هستند. یکی از مهم ترین عوارض فست فود روی پوست و مو وجود این مواد در غذاها هستند که باعث چرب شدن پوست و مو می شود. این چربی به مرور فشار خون را به بالا می برد و فشار خون بالا باعث تیره شدن رنگ پوست می شود. هر کسی یک بار در زندگیش عصبی بوده و فشارش بالا رفته است که ممکن است متوجه تغییراتی مثل پف زیر چشم و یک دست نبودن پوست شود.

این مورد از شایع ترین مضرات خوردن فست فود روی بدن است. همچنین افرادی که فست فود زیادی می خورند موهایشان چرب است و این چربی زمینه ساز شوره سر است. اگر موهای چربی دارید بهتان پیشنهاد می کنیم از بهترین شامپو موهای چرب استفاده کند تا از شوره سر جلوگیری یا درمانش کنید.The side effects of fast food on the skin and hair

مضرات خوردن فست فود روی پوست و مو: اختلالات هورمونی

شاید بگویید اختلالات هورمونی چه ربطی به عوارض خوردن فست فود روی پوست و مو دارد؛ ولی اختلالات هورمونی سبب بروز انواع جوش چرکی، ریزش مو، تحریک بعضی بیماری های پوستی، آکنه و ضعیف شدن مو شود. اگر تا الان مدام فست فود می خوردید و این مشکلات را دارید، بهترین درمان و راه جلوگیری از بروز عوارض فست فودها روی پوست و مو در اثر اختلالات هورمونی این است که از بهترین ماسک ضد ریزش مو و تقویت کننده مو همراه با بهترین شامپو ریزش مو در کنار بهترین سرم ضد جوش و آکنه استفاده کنید.

تاثیر فست فود بر پوست و مو: آکنه

به دلیل چرب شدن پوست، بالا رفتن فشار خون و همچنین عدم تعادل هورمونی پوست آکنه می زند. این یکی از مضرات خوردن فست فود روی بدن است که بیشتر دیده می شود. برای حل این عوارض فست فود روی پوست و مو فقط کافی است که مصرف فست فودها را محدود کنید و از بهترین شوینده ضد آکنه بیوآکوا استفاده کنید. دلیل پیشنهاد ما این است که این شوینده ضد آکنه طبیعی بوده و از چای سبز و پروتئین ابریشم ساخته شده است و جدا از درمان جوش و آکنه پوستی خواص زیر را هم دارد:

 • پاک کننده عمیق منافذ باز
 • پاکسازی کامل پوست
 • تغذیه کننده پوست
 • مرطوب‌کننده پوست
 • تقویت بافت پوست
 • متعادل کننده چربی پوست
 • تسکین دهنده و ضد التهاب
 • کوچک کننده منافذ

عوارض خوردن فست فود روی پوست و مو

مضرات فست فود برای پوست و مو: بیماری درماتیت

این بیماری یک نوع بیماری التهاب پوست است که با خارش و قرمز شدن پوست همراه است، البته اولین علائم درماتیت هم همین دو مورد است. ممکن است که بیماری درماتیت نداشته باشید و فقط پوستتان به این غذاها حساسیت نشان دهد. این حساسیت و بیماری در اثر خوردن فست فودهای بی کیفیت بیشتر دیده می شود.

عوارض خوردن فست فود روی پوست و مو: جوش پوستی

خوردن فست فود و جوش صورت ارتباط نزدیکی دارند. چون خوردن فست فود باعث افزایش چربی بدن و پوست می شود و چرب شدن پوست دلیل اصلی جوش زدن است. بیشتر فست فودها حاوی مقدار زیادی از مواد نگهدارنده هستند که باعث جوش و حساسیت های پوستی می شوند. برای داشتن پوستی بدون جوش، بهتر است مصرف این غذاها را محدود کنید و از بهترین روتین پوست چرب استفاده کنید.عوارض خوردن فست فود روی پوست و مو

مضرات خوردن فست فود روی پوست و مو: لک پوستی

از نظر علمی لک ها پوستی به سختی ایجاد می شوند، فست فودهای چرب می توانند لک پوستی ایجاد کنند؛ ولی در چند حالت خاص. در کسانی که پوستشان نازک و حساس است خوردن غذاهای فست فودی باعث ایجاد لک می شود؛ ولی کسانی که پوستی حساس هم ندارند ممکن است پوستشان لک بزند. بیشتر فست فودها در روغن های سرخ کردنی درست می شوند و در رستوران ها این روغن ها سوخته است و غذا را مسموم می کند. این کار باعث ایجاد لک پوستی و سرطان می شود.

این عوارض فست فود روی پوست در صورتی که فست فود خانگی بخورید، احتمال مشاهده شدنش خیلی کمتر است. برای درمان لک پوستی بهتر است از بهترین کرم ضد لک خارجی بیو آکوا استفاده کنید.عوارض خوردن فست فود روی پوست و مو

تاثیر خوردن فست فودها روی پوست و مو: پیری زودرس

تا الان فکر کردید چرا فست فودها اینقدر خوشمزه هستند؟ دلیل مزه فست فودها وجود مقدار زیادی نمک و افزودنی های مضر دیگر است. این مواد باعث افزایش سدیم در بدن می شود و مقدار بالای سدیم باعث چین و چروک می شود و یکی از مهم ترین دلیل پیری زودرس هستند.

بهتر است برای جلوگیری از پیری زودرس از بهترین سرم ویتامین سی استفاده کنید. این محصول ویتامین سی جدا از کاهش چین و چروک ها، جلوگیری و درمان پیری زودرس فوایدی مثل شفاف کننده پوست صورت، مرطوب کننده، آبرسان، روشن کننده، از بین بردن لک، آکنه، کک و مک دارد. این کرم با بافت سبکی که دارد و موادی مثل هیالورونیک اسید جذب سریعی دارد و برای همه مناسب است.عوارض خوردن فست فود روی پوست و مو

عوارض فست فود بر پوست و مو: از بین بردن کلاژن

فست فودها حاوی مقدار بالایی از قند هستند که این قندها از تولید کلاژن جلوگیری می کنند شما را پیرتر می کند و این مواد حاوی نمک های زیادی هستند و باعث تضعیف بافت صورت و پیر شدن می شوند. بهترین راه تولید کلاژن استفاده از یک محصول کلاژن روی پوست است. ما به شما استفاده از بهترین ماسک کلاژن پوست را پیشنهاد می کنیم تا کلاژن پوستتان را تامین کنید.

آیا خوردن فست فود باعث ریزش مو می شود؟

بدن برای سالم ماندن به تغذیه نیاز دارد این تغذیه باید ترکیبی از مواد معدنی، ویتامین، پروتئین و کالری باشد؛ ولی فست فودها فقط کالری دارند. بیشتر عوارض فست فود روی پوست و مو نیز به همین دلیل است. مو هم اگر به درستی تغذیه نشود ریزش پیدا می کند، وقتی که به طور مداوم مواد مغذی و لازم برای سلامت مو را دریافت نکنید، دچار ریزش شدید مو می شوید. این عوارض فست فود روی پوست و مو تمامی بدن تاثیر دارد و آنها را تضعیف می کند.

جلوگیری از ریزش مو در مردان و زنان با 9 روش ساده

درمان ریزش مو مردان و زنان

عوارض خوردن فست فود روی پوست و مو

مضرات فست فود روی کودکان

جدا از همه مضراتی که در بالا گفتیم عوارض فست فودها روی پوست و مو در کودکان بیشتر است چون بدن این افراد حساس تر است و نمی تواند نمک و افزدونی های این غذاها را به درستی و کاملی تصفیه کند و در نتیجه مشکلات گوارشی و کهیر پیدا می کند. به دلیل اینکه این غذاها فقط کالری دارند و بدن را به درستی تغذیه نمی کنند، رشد کودکان کاهش می یابد.

جلوگیری از عوارض فست فود روی پوست و مو

ممکن است به هر دلیلی مجبور باشید که از این غذاها استفاده کنید، خب درمان چیست؟ باید منتظر بمانم تا بدنم از بین می رود؟

در بالا بعد هر تاثیر فست فود روی پوست و مو درمانی را معرفی کردیم که برای درمان آن مشکل مفید هستند. این از درمان آسیب های پوستی ناشی از خوردن فست فودها. پس برای جلوگیری از مضرات فست فود روی بدن چه کاری انجام بدهیم؟ بهتر است به تغذیه تان موارد زیر را اضافه کنید:

 • مصرف پروتئین
 • مصرف آهن
 • مصرف میوه های متفاوت
 • خوردن ویتامین سی
 • مصرف روزانه بیوتین و مکمل های ب کمپلکس
 • آب بنوشید
 • دمنوش های گیاهی و مواد آنتی اکسیدان

عوارض خوردن فست فود روی پوست و مو

کلام آخر

ما در این مقاله ابتدا درباره تاثیر فست فود بر بدن صحبت کردیم و در ادامه عوارض خوردن فست فود روی پوست و مو را توضیح دادیم و بهترین راه مقابله با آنها و جلوگیری از ظهور مضرات فست فود روی پوست و مو را بررسی کردیم.

0 0 رای ها
امتیاز
اشتراک
اطلاع از
guest
امتیاز
لطفا به محصول امتیاز بدهید
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی دیدگاه ها